Tor Poznań ponownie w Alpe Adria!
Mick
20 grudnia 2019

Po rocznej przerwie do kalendarza europejskiego cyklu Alpe Adria wraca runda w Poznaniu. Nowy promotor mistrzostw właśnie opublikował kalendarz na sezon 2020. Oto on:

Nie będziemy ukrywać, trochę obawialiśmy się tego co wydarzy się po zrezygnowaniu z organizacji Alpe Adria dotychczasowego chorwackiego promotora Lutec Racing i przejęciu serii przez włoską firmę SH Group. Teraz możemy jednak spać spokojnie.

Rzeczywiście do kalendarza Alpe Adria w sezonie 2020 dołączy runda we Włoszech, choć pod znakiem zapytania stoi jeszcze tor, ale to jedyna niewiadoma i zmiana. Cała reszta jest już jasna, a nas najbardziej cieszy powrót toru Poznań. Oto jak wygląda kalendarz:

26 kwietnia – Slovakiaring

24 maja – tor Poznań

28 czerwca – Pannonia Ring

30 sierpnia – Grobnik

4 lub 18 listopada – Włochy, data zostanie potwierdzona do 20 stycznia, tor poznamy w najbliższych tygodniach

Nie zmienią się także klasy; Superstock 1000, Supersport 300, Alpe Adria 600 Cup, Alpe Adria 1000 Cup, Superstock 600 i Superbike, plus nowość, Supermono.

Więcej informacji na stronie www.europeanrace.com

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły