Szkopek i Pazera rozpoczynają sezon na Słowacji

- MotoRmania

Paweł Szkopek i Patryk Pazera z zespołu Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w pierwszej rundzie europejskich mistrzostw Alpe Adria. Motocyklowe zmagania odbędą się na szybkim, słowackim torze Slovakiaring.

Informacja Prasowa

Doświadczony Paweł Szkopek, dla którego będzie to 21 sezon rywalizacji w profesjonalnych wyścigach motocyklowych, ponownie liczy na walkę o czołowe pozycje. 11-krotny, aktualny mistrz Polski rok temu sięgnął na swojej Yamasze R1 po tytuł drugiego wicemistrza Alpe Adria klasy Superbike.

„Razem z moim zespołem przygotowywaliśmy się do tego sezonu bardzo ciężko i chcemy walczyć o kolejne zwycięstwa – mówi. – W poprzednim sezonie mieliśmy nieco pecha, z powodu którego rozminęliśmy się z tytułem w Alpe Adria, dlatego wracamy do tej serii wyrównać rachunki i chcielibyśmy walczyć o mistrzostwo. Na Słowacji wystartuje wielu polskich zawodników, więc ta runda będzie także ciekawą zapowiedzią tego, co czeka nas w mistrzostwach Polski. Ja z kolei po raz pierwszy skrzyżuję rękawicę z moim bratem Markiem. Z jednej strony czeka nas ostra walka, ale z drugiej będzie to także przygotowanie do czekającego nas za tydzień, wspólnego startu w MŚ FIM EWC. Lubię tor na Słowacji i jestem jego rekordzistą. To szybki obiekt, który wymaga opóźniania hamowania i bardzo bardzo szybkiego wjeżdżania w zakręty. Nie jest specjalnie techniczny, ale rywalizacja na nim zawsze jest ciekawa.”

9ce0e0aa-5a41-4b42-85e4-f5c641dad4fe-3Aktualny wicemistrz Polski klasy Superstock 600, zaledwie 20-letni Patryk Pazera w klasyfikacji generalnej Alpe Adria zajął w poprzednim sezonie wysokie, piąte miejsce, jako najwyżej sklasyfikowany Polak w stawce aż 34 punktujących zawodników. Wywalczył także wicemistrzostwo w klasyfikacji juniorów. W tym roku za kierownicą swojej Yamahy R6 liczy jednak na jeszcze więcej.

„Jesteśmy już na miejscu i wykorzystujemy idealne warunki do ostatnich testów i przygotowań – wyjaśnia. – To będzie ciekawy weekend, bo jak zawsze przed pierwszą rundą sezonu nikt do końca nie wie czego się spodziewać. Po solidnym poprzednim sezonie w tym roku chcę robić kolejne postępy i nadal rozwijać się jako zawodnik. Chciałbym walczyć o coraz lepsze pozycje i zrobić kolejny krok w kierunku podium Alpe Adria. Slovakiaring to jeden z moich ulubionych torów. Nie jest specjalnie trudny, ale jest bardzo szybki i poza dobrymi ustawieniami motocykla wymaga także od zawodników sporej odwagi w zakrętach przejeżdżanych z bardzo dużymi prędkościami.”

Leżący na przedmieściach Bratysławy i liczący blisko sześć kilometrów, nowoczesny tor Slovakiaring to najdłuższy obiekt w kalendarzu Alpe Adria. W najbliższy weekend zawodnicy każdej z klasy zmierzą się na nim w dwóch wyścigach. Druga z sześciu rund Alpe Adria, połączona z pierwszą rundą mistrzostw Polski WMMP, odbędzie się z kolei w ostatni weekend maja na torze Poznań.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl