Śmiertelny wypadek podczas rundy Alpe Adria na Hungaroringu

- Mick

45-letni Berto Camlek zginął w wypadku tuż po starcie wyścigu Alpe Adria klasy Superbike na węgierskim torze Hungaroring.

Tragiczny wypadek miał miejsce na wyjściu z pierwszego zakrętu na pierwszym okrążeniu niedzielnego wyścigu, do którego startowało ponad trzydziestu zawodników, w tym Polacy, Paweł Szkopek i Bartłomiej Lewandowski. Camlek spadł ze swojej Yamahy po uślizgu tylnego koła i został uderzony przez motocykl jednego z rywali. Mimo natychmiastowej pomocy, zginął na miejscu.

Doświadczony Słoweniec miał na swoim koncie m.in. osiem startów w MŚ World Superbike. Był także wielokrotnym triumfatorem serii Alpe Adria i dwukrotnym mistrzem Austrii. W czerwcu wygrał wyścig Alpe Adria w Chorwacji, a przed rundą na Węgrzech zajmował siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl