Śmiertelny wypadek podczas rundy Alpe Adria na Hungaroringu
Mick
10 sierpnia 2015

45-letni Berto Camlek zginął w wypadku tuż po starcie wyścigu Alpe Adria klasy Superbike na węgierskim torze Hungaroring.

Tragiczny wypadek miał miejsce na wyjściu z pierwszego zakrętu na pierwszym okrążeniu niedzielnego wyścigu, do którego startowało ponad trzydziestu zawodników, w tym Polacy, Paweł Szkopek i Bartłomiej Lewandowski. Camlek spadł ze swojej Yamahy po uślizgu tylnego koła i został uderzony przez motocykl jednego z rywali. Mimo natychmiastowej pomocy, zginął na miejscu.

Doświadczony Słoweniec miał na swoim koncie m.in. osiem startów w MŚ World Superbike. Był także wielokrotnym triumfatorem serii Alpe Adria i dwukrotnym mistrzem Austrii. W czerwcu wygrał wyścig Alpe Adria w Chorwacji, a przed rundą na Węgrzech zajmował siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły