Runda Alpe Adria w Poznaniu odwołana, ale…
Mick
15 kwietnia 2020

Nowy promotor cyklu Alpe Adria, w którego skład wchodzą w tym roku mistrzostwa Polski WMMP, poinformował właśnie o odwołaniu majowej rundy w Poznaniu.

Już wcześniej włoska SH Group odwołała kwietniową rundę na Słowacji, która miała otworzyć tegoroczne zmagania.

Dzisiaj poinformowano, że odwołana została także runda w Poznaniu, która miała odbyć się w dniach 22-24 maja.

Jednocześnie organizatorzy podkreślają, że postarają się znaleźć nowy termin przynajmniej jednej z dwóch wspomnianych rund, więc nie wszystko jeszcze stracone.

Zastanawialiśmy się ostatnio w redakcji, czy przypadkiem w obliczu zamknięcia granic lepszą opcją nie byłoby odłączenie się od Alpe Adria i zorganizowanie mistrzostw Polski podczas kilku rund wyłącznie na torze w Poznaniu. Póki co chyba nikt nie bierze jednak takiej opcji pod uwagę…

Pierwsza runda Alpe Adria / WMMP zaplanowana jest teraz na koniec czerwca na węgierskim Pannonia Ringu, ale czy do tego czasu uda się opanować pandemię koronawirusa?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły