Andrea Dovizioso: „Trenuję ciężej niż wcześniej”

- Mick

Wicemistrz MotoGP z dwóch poprzednich sezonów opowiedział jak radzi sobie z przymusową przerwą od ścigania.

Zawodnikom przyzwyczajonym do aktywnego trybu życia i nieustannych podróży trudno jest usiedzieć w jednym miejscu, ale fabryczny zawodnik Ducati widzi także pozytywy obecnej sytuacji.

„Trenuję ciężej niż wcześniej – Dovizioso powiedział w relacji, którą możecie obejrzeć poniżej. – Zazwyczaj nasz harmonogram jest napięty. Musimy trenować, ale także odpoczywać przed weekendami wyścigowymi. Teraz mogę ćwiczyć tak dużo jak chcę. Staram się także śledzić wydarzenia w świecie motocrossu, ponieważ w USA nie wszystkie aktywności zostały wstrzymane i treningi są dozwolone. Dla mnie śledzenie tego to czas ładowania baterii.”

Dovizioso opowiedział także o tym, co działo się przed Grand Prix Kataru, przed którym zawodnicy MotoGP zaliczyli dwa oficjalne testy; w Malezji i właśnie w Katarze.

„Dwa testy to za mało. Nasze ciała nie są przygotowane, by jeździć tak dużo przez trzy dni. Większość czasu spędzam testując nowe rozwiązania, dlatego zazwyczaj nie jestem szybki podczas testów. Zawsze jednak staram się testować odpowiednie rozwiązania w odpowiednim momencie i korzystając z odpowiednich opon, aby przekazać inżynierom jak najlepsze wskazówki.”

Opony były zimą gorącym tematem. „Na początku wydawało się, że nowe opony nie pasują najlepiej do naszego stylu jazdy i charakterystyki. Ostatecznie byliśmy w stanie poprawić wyczucie na motocyklu podczas testów w Katarze, ale to nie znaczy, że będzie w porządku na wszystkich torach. Tylne opony w tym roku się zmieniły i mocno wpływają także na zachowanie przedniej. Podczas testów przejechaliśmy mnóstwo okrążeń, ale warunki zazwyczaj są w takich okolicznościach inne niż podczas wyścigu.”

Mimo wszystko cele Doviego pozostają bez zmian. „Oczywiście chcemy znów walczyć o tytuł, ale czy będzie to możliwe, przekonamy się w trakcie sezonu. Zawsze jest trudno, bo rywale są szybcy. Nie jest łatwo być najlepszym, ale musimy mieć takie nastawienie aby nim zostać.”

Relację Andrei Dovizioso obejrzycie tutaj:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl