Rinas po IV rundzie WMMP: sukces jest sumą porażek
Rinas
9 sierpnia 2016

 „Sukces jest sumą porażek.” – O kurde… zaczęło się sentymentalnie. I mądrze. I poważnie.

Sukces
Co to jest zatem sukces…? Gdzieś tam wyczytałem, że sukces, to mieć to, co się chce mieć. Banalne. I prawdziwe! A ja od dawna bardzo chciałem wpaść na to pudło, ale po kolei…

#EKSPERYMENTRINASA – finał
Na moim Facebooku znajdziesz spis treści całej epopei na temat… dlaczego Rinas mocno zrzuca wagę na wyścigach i treningach na torze?

Speed-Day – 4-5 sierpnia
Speed-Day – jak to Speed-Day. 2 dni. 1 dzień pojeździłem, ujechałem 1.40. Drugi dzień, lało jak się masz, deprecha, 10 wypitych kaw… i co tu ze sobą począć?

IV runda Mistrzostw Polski – sobota – kwalifikacje

Krótko, zwięźle i na temat. Nowe opony, dobre nastawienie, i wyjeżdżam naspeedowany jak Struś Pędziwiatr. Skutkuje to nową życiówką – 1.39,1 – oraz 5. miejscem startowym na 9 zawodników w klasie Super Stock 600! (Wyniki kwalifikacji.)

Sobora – I wyścig
Cóż… po kwalifikacjach, wszystko co mogło pójść źle, poszło źle. Na starcie wyścigu zawaliłem taki falstart, że masakra. Od razu wiedziałem że dostanę karę. Na 3. kółku zjechałem na karny przejazd przez depo, ale to nie wszystko…

…cały czas czułem, że coś jest NIE HALO! Motocykl okrutnie pompował, nie dało się jechać, wiele razy chciał mnie wysadzić z siodła. Jakimś cudem dojechałem do mety, jechałem cały czas 1.40 i tylko raz wykręciłem 1.39,8. Po wyścigu okazało się, że… jechałem na ciśnieniu 1.2 bara w tylnej oponie, zamiast 1.6, a więc na totalnym flaku!! Tak naprawdę to cud, że się nie zabiłem i że dojechałem do mety… Wyniki macie w tym samym linku co wyżej, od kwalifikacji. Moje hasło przewodnie na sezon 2016 – „FAST or LAST” – dopadło mnie bez litości. Od tej mniej przyjemnej strony. Dojechałem ostatni.

Masa przemyśleń, lekka załamka i mała deprecha, ale… nie jestem „miętki”, przynajmniej nie aż tak. Trzeba wyciągnąć lekcję. Uczyć się na błędach. Wzmacniać się niepowodzeniami. I być ciągle głodnym. Głodnym sukcesu!!

Niedziela – II wyścig
Dobra dobra, nie ma co płakać. Nie w takie bigosy już się pakowałem, i jakoś żyję. Cały i zdrowy! Na start niedzielnego wyścigu wyjechałem naprawdę mocno nastawiony, bo poranną rozgrzewkę na używanych oponach pojechałem mega ładnie z czasem 1.39,6, a więc super. Wiedziałem, że stać mnie na więcej.

Dodatkowo, przed startem wyścigu bacznie i z uwagą sprawdziliśmy chyba wszystko w motocyklu! Będzie dobrze Paweł, będzie dobrze…

START – aha, zapomniałem dodać, że startuję ostatni w swojej klasie i przedostatni ogólnie, z 16. miejsca… Na niedzielny wyścig, ustawienie do startu jest brane z kolejności z I wyścigu, a że dojechałem LAST to… 😉 Ale co tam! Spiąłem się jak należy i wystrzeliłem. Wszystko było jak powinno, wszystko się ułożyło. Od razu na starcie wyprzedziłem 5 zawodników i zaczęła się JAZDA!! Było naprawdę super. Dojechałem do mocniejszego zawodnika SuperSport, który zdecydowanie miał nie swój dzień (pozdrawiam Piotrek 🙂 ) i musiałem się 4 kółka męczyć, żeby go wyprzedzić. W tym czasie odjeżdżała mi czołówka mojej klasy oraz gonili mnie ci, których wyprzedziłem… Jakimś cudem udało się mocno napędzić w dużej patelni, opóźnić hamowanie do Sławiniaka aż oczy z orbit wyskakiwały i wyprzedziłem. Zacząłem gonić! Ale było już za późno. Finalnie, 1/3 wyścigu jechałem sam, a na ostatnim zakręcie… Piotrek na SuperSporcie wyprzedził mnie! Na szachownicy dzieliło nas tylko 0.1 s! Ale nie miało to znaczenia, bo to nie był zawodnik z mojej klasy. W międzyczasie zrobiłem nową życiówkę – 1.39,0 – a gdy dojechałem do depo…

Okazało się, że jestem TRZECI! Czego się totalnie nie spodziewałem. Byłem pewien, że dojechałem 4. w mojej klasie SuperStock 600! Jednak myliłem się. Dojechałem 3. Kurde, ile ja na to czekałem, ile ja musiałem z siebie dać… Ale to pokazuje tylko jedno. O czym za chwilę, poniżej, bo to nie koniec wyników!

30 min po wyścigu okazało się, że złożono protest na szanownego dziadka Pejsera – czyli prowodyra całego tego bałaganu zwanego MotoRmanią, którą właśnie czytacie – a oprotestowano Piotra za… przedni stelaż! Czaicie bazę!? Zgadza się, kurde. Regulamin to regulamin, a Piotr miał nieregulaminowy, ale tylko dlatego, że ściga się w Pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup w Niemczech. Tak samo jak m.in. Patryk „Kosa” Kosiniak, a tam stelaże są inne. Niemniej, czy ma to jakiekolwiek znaczenie w kwestii wyniku sportowego…? Nie ukrywam, że wzbudziło to pewien niesmak, a jak rozmawiałem z Pejserem, ewidentnie widać było lekki smutek… Tym sposobem, totalnie niechcący wskoczyłem na 2. miejsce, ponieważ Pesjera zdyskwalifikowano, mimo że wygrał walkę na torze. Takie – niestety – czasami bywają wyścigi…

Finalne wyniki znajdzie tutaj.

WNIOSKI + PLANY na ostatnie 2 rundy i 4 wyścigi! 2/3 sezonu już za nami…
Wnioski – albo idziesz wszystko i przełamujesz swoje bariery, albo siedzisz w domu. Ja je ewidentnie przełamuję i z nimi walczę. I ciągle się poprawiam. I jeszcze jedno… nie poddaję się. Choćby nie wiem co. Ty też się nie poddawaj, w tym na czym Ci zależy, a efekty nadejdą – prędzej czy później. Cierpliwości. I wytrwałości!!

Plany – jestem na 5. miejscu w generalce – wyniki – jest ciasno, 4 wyścigi przede mną… Kto jak kto, ale ja wiem, że tak naprawdę i w sporcie, i w życiu wszystko się może zdarzyć! Nie ma więc co filozofować, a jedyne co pozostaje, to hebel na maxa, gaz w opór i CISNĄĆ!!

Tutaj, podziękowania. Dla mojej żony Agaty, która jest ze mną na dobre i na złe, dla rodziny, dla mojego mechanika Waldzia, dla wszystkich moich przyjaciół, którzy mnie odwiedzają, zarówno w sobotę jak i w niedzielę miałem dwie mega ekipy. Dla wszystkich fanów, którzy mnie wspierają. To nasz wspólny sukces. Oraz podziękowania też dla wszystkich, którzy… mnie nie lubią i hejtują. Oni chyba motywują najbardziej. 🙂

A na moim FB już lada moment będzie do rozdania nagród za kilka tysięcy PeeLeNów. Chętny… ?
facebook.com/pawel.rinas.przybylski
Do zobaczenia na torze!

be FAST or be… LAST !

Pozdrawiam
Rinas

Rinas 2016 is powered by

ENI eni.info.pl/ – jakość BEZ GRANIC – najlepsze oleje i środki smarne
DOBRE SKLEPY MOTOCYKLOWEdobresklepymotocyklowe.pl/ – dystrybutor produktó HCJ, RST i wielu innych
MUSCLE CLINICmuscleclinic.pl/ – suplementy diety najwyższej jakości
MOTOR-LANDmotor-land.com.pl/ – dystrybutor produktów DiD, Versah, Sunstar i wielu innych
SPED-TRANS P.U. Piotr Boguszstzb.pl/ – transport i spedycja
FAST FORWARDfastforward.com.pl/ – sprzedaż I serwis zawieszeń Ohlins oraz Dynojet i Power Commander
THE 12 DESIGNthe12design.tumblr.com/ – grafika nie tylko motocyklowa!
PHOTO ACTIONphotoaction.pl/ – motorsport photography
MOTORMANIA.COM.PLmotormania.com.pl/ – najlepszy i najszybszy w Polsce portal motocyklowy!
AUTOMOBILKLUB KRÓLEWSKIak-krolewski.pl/

Rinas
Redaktor naczelny

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły