Rekordowa dominacja Wójcik FHP YART Racing Teamu

- MotoRmania

Aż siedem zwycięstw i łącznie dziesięć finiszów na podium. To rekordowy bilans motocyklistów ekipy Wójcik FHP YART Racing Team po wyścigach mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. W swoich klasach dwukrotnie wygrywali Bartek Wiczyński, Marek Szkopek i Szymon Strankowski, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. W niedzielę triumfował także Daniel Blin, a na podium stanęli również Marcin Walkowiak i wracający po kontuzji Adrian Pasek. 

informacja prasowa

Największy polski zespół wyścigowy nie zwalnia tempa, po debiucie w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC dominując podczas rundy WMMP w Poznaniu. W klasie Superstock 1000 dwukrotnie triumfował Bartek Wiczyński, który z kompletem zwycięstw i punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej. W klasie Supersport dominował z kolei startujący nową Yamahą R6 Marek Szkopek. W sobotę z ogromną przewagą triumfując w deszczu, a w niedzielę – w dniu swoich 32. urodzin – po zaciętej walce wygrywając na suchym torze, dzięki czemu awansował na fotel lidera tabeli.

marek szkopek

Z przygodami, ale na szczycie podium oba wyścigi Superstock 600 kończył także Szymon Strankowski, który w niedzielę spadł na koniec stawki po błędzie podczas hamowania do tzw. „małej patelni”, ale następnie ponownie przebił się na pierwszą pozycję. On również prowadzi w klasyfikacji generalnej swojej klasy.

szymon strankowski (1)

Dramatyczną sobotę ma za sobą Daniel Blin. Lider nie tylko Pucharu Polski, ale i Pucharu Europy, w pierwszym wyścigu weekendu upadł jadąc na prowadzeniu na mokrym torze, ale zdołał podnieść swoją Yamahę R3 i finiszować na najniższym stopniu podium. W niedzielę 16-latek z Torunia nie dał już rywalom najmniejszych szans, po starcie z pole position prowadząc od startu do mety i dzięki piątej wygranej w tym roku powiększając przewagę w generalce.

daniel blin (3)

Determinację w obu wyścigach klasy Superbike pokazał dosiadający Yamahy R1 Marcin Walkowiak, w sobotę na mokrym torze finiszując na piątym miejscu, a w niedzielę stając na drugim stopniu podium. Widowiskowo na tor wrócił także kontuzjowany Adrian Pasek, który w niedzielę po starcie z ostatniej pozycji ukończył wyścig klasy Superstock 1000 na trzecim miejscu.

podium superstock1000 niedziela

„Cały czas jestem w szoku, bo nie spodziewaliśmy się aż takiej dominacji i tylu zwycięstw – mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik, który w sobotę sam walczył o podium w klasie Rookie 1000. – Chyba nigdy w historii mistrzostw Polski żaden zespół nie sięgnął w jeden weekend po aż tyle zwycięstw i podiów. To jednak zasługa nie tylko naszych świetnych zawodników, ale także ciężkiej pracy całej ekipy, która ma za sobą bardzo pracowity miesiąc, z debiutem w MŚ FIM EWC włącznie. Druga połowa sezonu zapowiada się jeszcze ciekawiej.”

Wójcik FHP YART Racing Team

Motocykliści Wójcik FHP YART Racing Teamu wrócą na swoje Yamahy podczas kolejnej rundy WMMP, która odbędzie się w ostatni weekend lipca na węgierskim torze Pannonia Ring, ponownie razem ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria.

Więcej informacji o zespole oraz starcie na Słowacji na jego oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl