Puchar Yamaha R6 przy Alpe Adria nie odbędzie się

- Mick

Niestety, Yamaha R6 Cup w nowej formule nie dojdzie w tym roku do skutku. Zawody miały odbywać się podczas rund Alpe Adria. Organizatorom nie udało jednak zebrać wystarczającej liczby uczestników.

Informację tę potwierdził MotoRmanii Andreas Bronnen, który jeszcze na początku marca odwiedził targi Warsaw Motorcycle Show, aby spotkać się z potencjalnymi chętnymi. Niestety, jak się dowiedzieliśmy, ostatecznie żaden z polskich zawodników nie zgłosił się do udziału w rywalizacji.

Przypomnijmy; pod koniec poprzedniego sezonu okazało się, że motocyklowe mistrzostwa Niemiec IDM Superbike, przy których od lat odbywał się Yamaha R6 Dunlop Cup, nie dojdą do skutku. Odwołano także sam puchar, który trzy lata temu wygrał Patryk Kosiniak i który zawsze cieszył się sporym zainteresowaniem polskich zawodników. W serii ścigali się m.in. Adrian Pasek, Szymon Strankowski, czy naczelny MotoRmanii, Piotr Surowiec.

Pucharową ideę wznowić postanowił właśnie Austriak Andreas Bronnen, przez wiele lat związany z Yamahą. Wyścigi miały odbywać się podczas rund Alpe Adria, a organizatorzy pozwolili uczestnikom rywalizować na pucharowych R6-tkach także w wyścigach Alpe Adria klasy Superstock 600. Partnerem nowej serii został dostawca opon Bridgestone. Bardzo ciekawą opcją było także ubezpieczenie, pozwalające w przypadku całkowitego zgruzowania motocykla za zaledwie 2 tys. euro skorzystać z zapasowej R6-tki.

Niestety, niecały miesiąc po tym, jak całkowicie zajaraliśmy się roztoczoną przez Bronnena wizją nowej serii, Austriak poinformował, że jednak nie dojdzie ona w tym roku do skutku. Organizatorzy pracują już jednak pod kątem sezonu 2019, a my mamy nadzieję, że wśród polskich zawodników – którzy przecież i tak startują licznie w rundach Alpe Adria, znajdą się chętni. W końcu ogromną popularnością cieszył się nie tylko niemiecki R6 Cup, ale także organizowana dziesięć lat temu przez Yamahę i Andrzeja Pawelca polska seria Fiat Yamaha Cup.

Zawodnicy spragnieni wyścigowych wrażeń i tak będą jednak mieli w tym roku w czym wybierać. Rywalizacja w Alpe Adria zapowiada się ekscytująco jak nigdy, a w stawce zobaczymy wiele znanych teamów, w tym chociażby austriacki YART. Ostatecznie odbędą się także mistrzostwa Niemiec IDM Superbike, które rozpoczną się już w ostatni weekend kwietnia na Oschersleben. W ostatni weekend maja w Poznaniu wystartuje z kolei sezon mistrzostw Polski, których pierwsza runda będzie połączona właśnie z Alpe Adria.

Tak miał wyglądać w tym roku puchar R6. Posłuchajcie Andreasa Bronnena: 

Puchar Yamaha R6Jak już pewnie wiecie, w tym roku startuje Puchar Yamaha R6 i jeden z wyścigów odbędzie się w Poznaniu. Czym jest puchar? Jakie wymagania sprzętowe wiążą się z uczestnictwem? Odpowiada Andreas Bronnen z S&B Motorsports!

Opublikowany przez Yamaha Motor 6 marca 2018

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl