Superbike’owa Honda CBR1000RR w warsztacie i na hamowni

- Piotr Jędrzejak

Brytyjski oddział Hondy Racing przygotował właśnie przemiły klip z przygotowywania silnika.

Angielska seria British Superbikes rozpoczyna się właśnie w ten weekend. Aby trochę podgrzać emocje, Honda przygotowała krótki klip z warsztatu. Zobaczymy, jak mechanik grzebie przy silniku i poznamy kilka ciekawych faktów. Na przykład to, że jednostka z wyścigowej CBR1000RR składa się z 730 oddzielnych części, że tłok waży 170 gramów, a temperatura pracy oleju to zakres 100 – 120 st. C.

Wiecie, że czas zmiany biegu do góry to jedynie 80 milisekund? CBR1000RR z BSB ma odcinkę przy 14500 obr/min i jak podaje Honda, przy tych obrotach silnik spala 124 litry paliwa na minutę. Kilka innych ciekawych faktów w filmie. Ale teraz podkręćcie odbiorniki i posłuchajcie, jak ten motocykl wydziera się na hamowni!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl