Prędki Racing Team – udany debiut w Rookie 600!
MotoRmania
27 czerwca 2012

Pierwsze punkty zdobyte!

Informacja prasowa

Niestety, bo myślę że wszyscy przyjęli ten fakt z mniejszym lub większym żalem, zakończyła się już III Runda WMMP i PP w Poznaniu. Dla nas, debiutantów były to wyjątkowe trzy dni ciężkiej pracy i nauki z jednej strony, z drugiej dużo pozytywnych wrażeń, nowe kontakty i ta atmosfera… Jesz śniadanie i słyszysz motocykl profesora Oskaldowicza na dohamowaniu przed „Sławiniakiem” – jest piękniejsza muzyka? Oczywiście różne bolączki trapią naszą rodzimą branżę wyścigową, jednak dla nas „szklanka zawsze jest w połowie pełna”.

Początek wyścigowego weekendu to niestabilna pogoda strasząca już od początku tygodnia obfitymi opadami. Piątek jak na tą porę roku śmiało można nazwać chłodnym, więc piątkowe treningi, a nawet pierwsze sobotnie kwalifikacje to szukanie optymalnych ustawień motocykla i odpowiedzi na pytanie, czy szykować WETy na niedzielę…  Jak się później okazało, niektóre z naszych problemów dręczyły też innych zawodników, również tych naprawdę doświadczonych. Tutaj musimy jeszcze raz podziękować zespołowi Artman Racing, czyli Patrykowi Kosiniakowi i Januszowi Bujanowiczowi, którzy swoim doświadczeniem zarówno z Mistrzostw Polski jak i niemieckiej serii R6 Dunlop Cup wspierali nasz debiut. Obecność Janusza z nami w Poznaniu okazała się trafną decyzją.

Z uwagi na to, że nie pracowaliśmy wcześniej z mechanikiem, początek nie był łatwy szczególnie dla Krystiana, ponieważ musiał nauczyć się jak krótko i wyczerpująco opisywać to, co dzieje się z motocyklem w czasie treningu, tak by Janusz mógł reagować. Efektem pracy jest dziewiąte miejsce w wyścigu i pierwsze siedem punktów zabrane do domu. Teraz chwilka na głębszy oddech i znów do pracy. Może spotkamy się w Czechach?

Zapraszamy na profil PrędkiRacingTeam na Facebooku. Wspierają nas:
Bemotor – www.bemotor.com.pl
SPYKE – www.spyke.it
Agencja Reklamy ROMA – www.roma.sandomierz.net
ZPH KILIAN – www.zphkilian.pl
ZENTER.PL – www.zenter.pl
WGRZESIAK.COM – www.wgrzesiak.com
Serwis Motocyklowy – 605 174 734
Oficjalny Patron Medialny – MotoRmania – www.motormania.com.pl

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły