Podwójne zwycięstwo Szkopka w Poznaniu

- MotoRmania

Paweł Szkopek z zespołu Pazera Racing wygrał oba wyścigi drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike na torze w Poznaniu. Jedenastokrotny mistrz kraju prowadzi dzięki temu w klasyfikacji generalnej cyklu WMMP.

Informacja Prasowa

Druga runda WMMP była jednocześnie pierwszym tegorocznym startem motocyklistów zespołu Pazera Racing w mistrzostwach Polski. Dosiadający Yamahy R1 na oponach Dunlop, Szkopek zdominował weekend, najpierw wygrywając kwalifikacje, a następnie oba wyścigi z przewagą odpowiednio trzech i jedenastu sekund. Dzięki temu najbardziej doświadczony polski zawodnik prowadzi w klasyfikacji generalnej WMMP Superbike.

„To był dla całego naszego zespołu rewelacyjny weekend – podkreślił Paweł Szopek. – Co prawda startowałem w Poznaniu korzystając z kompletnie seryjnego silnika i z innych niż zazwyczaj ustawień, ale mechanicy pracowali bardzo ciężko abym czuł się za kierownicą jak w domu. Sobotnie zwycięstwo nie było łatwe, ale w niedzielę czułem się już bardzo komfortowo i wygrałem ze sporą przewagą. Ten weekend nie mógł potoczyć się dla nas lepiej.” 2019 02 WMMP Poznan 12112

Swój debiut w mistrzostwach Polski klasy Superbike zaliczył w Poznaniu także zaledwie 21-letni Patryk Pazera. Były wicemistrz Polski kategorii Superstock 600 w sobotę finiszował na ósmym, a w niedzielę na dziewiątym miejscu.

„W obu wyścigach dobrze wystartowałem i sporo zyskałem na pierwszym kółku, dojeżdżając do mety na wyższym miejscu niż pozycja z kwalifikacji, więc jestem zadowolony – dodał Patryk Pazera. – Niestety w sobotę popełniliśmy błąd z doborem opon, przez to moje tempo na finiszu wyraźnie spadło. W niedzielę miałem z kolei mały problem z przedramieniem, ale to częste problemy zawodników przesiadających się na motocykle najmocniejszej klasy Superbike. Wiemy razem z zespołem nad czym pracować i co poprawić przed kolejną rundą, więc nie mogę już doczekać się następnego startu.”
2019 02 WMMP Poznan 05165
Dwukrotnie na trzecim stopniu podium w klasyfikacji Superbike Rookie stanął z kolei Radek Brandebura, który w Poznaniu wystartował mimo niedawnej, poważnej kontuzji nogi. Łodzianin pokazał jednak determinację, mimo bólu i osłabienia kończąc oba wyścigi.

„To był dla mnie bardzo trudny weekend, ponieważ wciąż mocno odczuwam skutki wypadku i kontuzji sprzed tygodnia – przyznał Radek Brandebura. – Musiałem opuścić niedzielną, poranną sesję rozgrzewkową, ale nie było mowy, abym zrezygnował z wyścigów. Chciałem w nich przede wszystkim dojechać do mety i tak też się stało. Potraktowałem ten weekend bardziej jako trening i jestem przekonany, że po powrocie do zdrowia będę w stanie znacznie podkręcić tempo.”2019 02 WMMP Poznan 12019

Kolejnym startem dla motocyklistów zespołu Pazera Racing będzie połączona runda WMMP i europejskiego cyklu Alpe Adria, która w ostatni weekend czerwca odbędzie się na węgierskim torze Pannoniaring.2019 02 WMMP Poznan 07547

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl