Pierwsze puchary dla Ducati Toruń-Motul Team

- Piotr Jędrzejak

Piotr Prendota i Robin Kraaikamp reprezentujący zespół Ducati Toruń-Motul Team wywalczyli w miniony weekend na węgierskim torze Pannonia Ring pierwsze puchary dla toruńskiej ekipy podczas wyścigów International Motorcycle Race Cup na węgierskim torze Pannonia Ring.

informacja prasowa

IMRC to cykl gromadzący wokół siebie zawodników z Czech, Polski i Słowacji, którzy oprócz rywalizacji w ramach pucharu, walczą w swoich własnych klasyfikacjach. Był to pierwszy start toruńskiej ekipy w 2015 roku, która przygotowuje się do sezonu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Oprócz Piotra Prendoty startował także Robin Kraaikamp, który stanął na podium wyścigu Super Stock 1000, mimo że starty na Węgrzech traktował wyłącznie treningowo. Na torze byli także Marcin Walkowiak i Maciej Ukleja, których celem nie była rywalizacja, a dalsze zapoznawanie się z motocyklem i udoskonalanie swojej jazdy.

Maciej Ukleja

Piotr Prendota
„Jestem zadowolony z mojego występu na torze Pannonia Ring. Mimo kapryśnej pogody w sobotę, udało się wykonać kilka dobrych kółek. W niedzielę podkręciłem mocno tempo, poprawiając wynik zarówno w kwalifikacjach jak i w wyścigu IMRC. Ostatecznie zająłem 4. pozycję w klasyfikacji generalnej z czasem 2:03. Jest to tym samym 2. miejsce wśród polskich zawodników. Warto podkreślić, że poziom wyścigu był bardzo wysoki i nie odbiegał od tempa klas SBK i STK1000”.

Robin Kraaikamp
„Poprawiłem znacząco moje czasy względem treningu sprzed dwóch tygodni i zająłem 5. i 3. miejsce w wyścigach Super Stock 1000. Nadal pozostało przede mną dużo pracy, podczas następnego treningu przed rundą w Poznaniu będę się dalej „wjeżdżał” w motocykl i pracował nad ustawieniami geometrii, aby być gotowym na start sezonu”.

Marcin Walkowiak
„Testy na torze Panonia Ring były dla mnie bardzo pozytywne. Z każdym kolejnym okrążeniem poprawiałem swoje czasy i czułem się pewniej na motocyklu. Jest to dopiero drugi wyjazd treningowy w tym sezonie, dlatego czeka mnie jeszcze sporo pracy przed pierwszymi zawodami”.

Maciej Ukleja
„Drugi wyjazd treningowy w tym sezonie był udany. Czasy okrążeń są coraz niższe, ale odstają od moich założeń. Czeka mnie jeszcze wiele pracy. Z niecierpliwością oczekuję następnych treningów”.

Piotr Prendota

Piotr - podium

Robin - podium

Ducati Toruń-Motul Team rozpocznie swoją regularną kampanię w pierwszej połowie maja na Torze Poznań, będącym areną inauguracji tegorocznych Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Starty treningowe na torze Pannonia Ring dadzą ekipie przewagę podczas drugiej rundy sezonu, która odbędzie się właśnie na węgierskim obiekcie.

Obserwuj Ducati Toruń-Motul Team:
www.ducatitorun.pl
www.facebook.com/DucatiTorunMotulTeam

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl