Pazera Racing z apetytem na sukcesy na Węgrzech
MotoRmania
27 czerwca 2018

Motocykliści zespołu Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w drugiej rundzie mistrzostw Polski WMMP, ponownie połączonej ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria. Na węgierskim torze Pannonia Ring cała trójka zawodników liczy na kolejne sukcesy.

Informacja Prasowa

Broniący tytułu w klasie Superbike Paweł Szkopek ma na swoim koncie zwycięstwo w drugim wyścigu pierwszej, majowej rundy w Poznaniu i chce ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium, nie tylko w WMMP, ale również w Alpe Adria.

„Przyjechaliśmy na Węgry walczyć o zwycięstwo zarówno w WMMP, jak i w Alpe Adria – mówi startujący Yamahą R1 Paweł Szkopek, który rok temu na Pannonia Ringu sięgnął po pole position i podium w sobotnim wyścigu. – Będziemy mieli mocną konkurencję, w tym Czecha Karela Hanikę, który w miniony weekend zdobył punkty w mistrzostwach świata WorldSBK, a niedawno do samej mety walczył ze mną o zwycięstwo w Poznaniu. To także pokazuje nasz wysoki poziom. Mój dostawca opon, Dunlop, przywiózł dla mnie na Węgry prototypowe ogumienie, a zespół przygotował świetny motocykl, dlatego mamy wszystko co potrzeba by wygrać.”

Paweł Szkopek jedzie po zwycięstwo

Na kolejne podium liczy także Patryk Pazera, który rozpoczął sezon od trzeciego i czwartego miejsca w klasie Superstock 600 na torze w Poznaniu. Rok temu 20-latek stanął na Pannonia Ringu na podium i w najbliższy weekend chce powtórzyć ten wyczyn.

„Pannonia Ring to techniczny, zróżnicowany i dość wąski tor – dodaje startujący Yamahą R6 Patryk Pazera. – Lubię ten obiekt i zawsze byłem tutaj szybki. Za nami udane pierwsze treningi. Mimo zmiennej pogody robimy postępy i liczymy na dobre wyścigi. Jesteśmy dobrej myśli i chcemy znów stanąć na pudle.”

O podium w Pucharze Polski Rookie 1000 powalczy także Radek Brandebura. W swoim debiucie w barwach ekipy Pazera Racing z pierwszą trójką łodzianin rozminął się w maju w Poznaniu o włos, dlatego w najbliższy weekend chce wyrównać rachunki.

„Dobrze znam i lubię Pannonię Ring – przyznaje Radek Brandebura. – Wyleczyłem już całkowicie kontuzję kolana z poprzedniej rundy, a ostatnio intensywnie testowałem na torze w Poznaniu. Także na Węgry pojechaliśmy kilka dni wcześniej, aby wziąć udział w dodatkowych treningach i dobrze przygotować się do wyścigów. Póki co nasze tempo pozwala nam myśleć o walce o zwycięstwo w Pucharze Polski i taki też jest mój cel na ten weekend.”

Zawodników WMMP i Alpe Adria czekają na Węgrzech po dwa wyścigi. Pierwsze z nich odbędą się z sobotę, a drugie w niedzielę. Bezpośrednie relacje ponownie na kanale YouTube serii Alpe Adria Motorcycle Championship.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły