Motocykliści zespołu Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w drugiej rundzie mistrzostw Polski WMMP, ponownie połączonej ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria. Na węgierskim torze Pannonia Ring cała trójka zawodników liczy na kolejne sukcesy.

Informacja Prasowa

Broniący tytułu w klasie Superbike Paweł Szkopek ma na swoim koncie zwycięstwo w drugim wyścigu pierwszej, majowej rundy w Poznaniu i chce ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium, nie tylko w WMMP, ale również w Alpe Adria.

„Przyjechaliśmy na Węgry walczyć o zwycięstwo zarówno w WMMP, jak i w Alpe Adria – mówi startujący Yamahą R1 Paweł Szkopek, który rok temu na Pannonia Ringu sięgnął po pole position i podium w sobotnim wyścigu. – Będziemy mieli mocną konkurencję, w tym Czecha Karela Hanikę, który w miniony weekend zdobył punkty w mistrzostwach świata WorldSBK, a niedawno do samej mety walczył ze mną o zwycięstwo w Poznaniu. To także pokazuje nasz wysoki poziom. Mój dostawca opon, Dunlop, przywiózł dla mnie na Węgry prototypowe ogumienie, a zespół przygotował świetny motocykl, dlatego mamy wszystko co potrzeba by wygrać.”

Paweł Szkopek jedzie po zwycięstwo

Paweł Szkopek jedzie po zwycięstwo

Na kolejne podium liczy także Patryk Pazera, który rozpoczął sezon od trzeciego i czwartego miejsca w klasie Superstock 600 na torze w Poznaniu. Rok temu 20-latek stanął na Pannonia Ringu na podium i w najbliższy weekend chce powtórzyć ten wyczyn.

„Pannonia Ring to techniczny, zróżnicowany i dość wąski tor – dodaje startujący Yamahą R6 Patryk Pazera. – Lubię ten obiekt i zawsze byłem tutaj szybki. Za nami udane pierwsze treningi. Mimo zmiennej pogody robimy postępy i liczymy na dobre wyścigi. Jesteśmy dobrej myśli i chcemy znów stanąć na pudle.”

O podium w Pucharze Polski Rookie 1000 powalczy także Radek Brandebura. W swoim debiucie w barwach ekipy Pazera Racing z pierwszą trójką łodzianin rozminął się w maju w Poznaniu o włos, dlatego w najbliższy weekend chce wyrównać rachunki.

„Dobrze znam i lubię Pannonię Ring – przyznaje Radek Brandebura. – Wyleczyłem już całkowicie kontuzję kolana z poprzedniej rundy, a ostatnio intensywnie testowałem na torze w Poznaniu. Także na Węgry pojechaliśmy kilka dni wcześniej, aby wziąć udział w dodatkowych treningach i dobrze przygotować się do wyścigów. Póki co nasze tempo pozwala nam myśleć o walce o zwycięstwo w Pucharze Polski i taki też jest mój cel na ten weekend.”

Zawodników WMMP i Alpe Adria czekają na Węgrzech po dwa wyścigi. Pierwsze z nich odbędą się z sobotę, a drugie w niedzielę. Bezpośrednie relacje ponownie na kanale YouTube serii Alpe Adria Motorcycle Championship.