Paweł Szkopek staje do walki o trzynasty tytuł

- MotoRmania

Dwunastokrotny motocyklowy mistrz Polski rozpocznie w najbliższy weekend walkę o kolejny tytuł. Na węgierskim torze Pannonia-Ring Paweł Szkopek wystartuje w barwach własnej ekipy, Szkopek Team, którą reprezentować będzie również młody Mateusz Hulewicz.

Informacja Prasowa

Szkopek to najbardziej utytułowany polski motocyklista, jedyny Polak ścigający się w pełnym cyklu MŚ World Superbike i World Supersport oraz najwyżej sklasyfikowany Polak w historii MŚ FIM EWC.

Mimo międzynarodowych sukcesów motocyklista z Dobrzykowa nie rezygnuje z narzucania tempa w mistrzostwach Polski WMMP, w których rok temu w klasie Superbike w dominującym stylu wywalczył dwunasty tytuł mistrza kraju.

Dosiadając doskonale znanej sobie Yamahy R1 na oponach Dunlop, Szkopek ponownie wystartuje w tym roku w pełnym cyklu WMMP oraz europejskiej serii Alpe Adria, której wyścigi odbywać się będą wspólnie ze zmaganiami mistrzostw Polski.

W sezonie 2020 Paweł reprezentować będzie barwy własnej ekipy, Szkopek Team, do której dołączył również 18-letni Mateusz Hulewicz, aktualny mistrz Polski klasy Supersport 300. Obu zawodników Szkopek Teamu na Węgrzech czekają po dwa wyścigi w silnie obsadzonej, międzynarodowej stawce. Za kulisami dopingować ich będzie trzeci z zawodników Szkopek Teamu, e-sportowiec Mateusz Kapusta, który reprezentuje ekipę w wirtualnych wyścigach MotoGP.

Na Węgry Paweł udaje się niemal prosto z Portugalii, gdzie w połowie lipca z powodzeniem pomagał jako szkoleniowiec swoim młodym podopiecznym z MotoRmania KidzGP Teamu w debiucie w prestiżowej serii Cuna de Campeones.

„Tegoroczny sezon rusza dość późno, ale w ostatnich miesiącach działo się sporo – mówi Paweł Szkopek. – Zimą mocno zaangażowałem się w esport i poznałem kolejną serię wyścigową, choć tym razem wirtualną. Wiosną wróciliśmy na prawdziwe tory, a ja spędziłem sporo czasu szkoląc moich młodych podopiecznych, którzy następnie z powodzeniem zadebiutowali pod moją opieką w międzynarodowych wyścigach w Portugalii. Sam także razem z Mateuszem testowałem niedawno w Czechach i jestem bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Grudniowa kontuzja nogi z wyścigu MŚ FIM EWC w Malezji to już historia. Jestem bardzo podekscytowany reaktywacją Szkopek Teamu i walką o kolejny tytuł we własnych barwach, ale także pracą z Mateuszem, który ma potencjał na wielką, międzynarodową karierę. Pierwszym celem każdego z nas jest jednak walka o kolejne tytuły mistrza Polski i serii Alpe Adria, moje w klasie Superbike, a Mateusza w Supersport 300.  Pannonia-Ring to bardzo ciekawy i zróżnicowany tor, dlatego jestem przekonany, że w najbliższy weekend czeka nas świetne ściganie!”

Mateusz Hulewicz

„Jestem bardzo podekscytowany startem sezonu i moim debiutem w barwach Szkopek Teamu – dodaje pochodzący z Grudziądza Mateusz Hulewicz. – Pracujemy z Pawłem już od jakiegoś czasu, dzięki czemu zrobiłem ogromne postępy i jestem pewien, podczas zawodów zrobię kolejne. Na Węgrzech dosiądę mojej nowej Yamahy R3 i nie mogę się doczekać pierwszych okrążeń na niej, a także pracy z telemetrią, co będzie dla mnie całkowitą nowością. Pannonia-Ring to dość wąski i techniczny tor, który przypomina mi tory kartingowe w Polsce, na których spędziłem wiele czasu, dlatego jeszcze bardziej nie mogę się doczekać pierwszych wyścigów.”

Więcej informacji o Pawle Szkopku i Szkopek Teamie na profilu www.facebook.com/SzkopekTeam/ . 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl