Szaleństwo! Marquez chce wystartować już w niedzielę!
Mick
22 lipca 2020

Marc Marquez przeszedł we wtorek operację złamanej w niedzielę kości ramieniowej i dochodzi do siebie w rodzinnej Lleidzie. Choć za kulisami mówi się, że obrońca tytułu może wrócić na tor w sierpniu w Brnie, on sam chce podobno wystartować już w… najbliższą niedzielę!

Zawodnik Repsol Hondy uniknął uszkodzenia nerwu promieniowego, które mogłoby postawić pod znakiem zapytania nie tylko ten sezon, ale i dalszą karierę Hiszpana.

Teraz, kiedy złamana kość jest już połączona przy pomocy tytanowej płytki, Marquez zastanawia się podobno czy nie wrócić do walki już w najbliższy weekend.

Takie szokujące informacje na łamach El Periodico podał dzisiaj hiszpański dziennikarz Emilio Perez de Rosas, zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany w tematach związanych z Marquezem.

Według niego obrońca tytułu przed opuszczeniem szpitala w Barcelonie zrobił… 40 pompek i teraz mocno zastanawia się nad powrotem na tor już w najbliższy weekend.

Marquez nie musiałby brać udziału w piątkowych treningach. Wystarczy, że w sobotę zakwalifikuje się do wyścigu.

Dlaczego w ogóle miałby to robić? Przy zaledwie trzynastu wyścigach, dwa z nich bez punktów mogą praktycznie przekreślić szanse Marca na obronę tytułu.

Nie byłby to pierwszy taki szalony powrót. W 2013 roku podczas trzeciego treningu w Assen Jorge Lorenzo złamał obojczyk, po czym poleciał do Barcelony na operację i… wrócił do Holandii jeszcze tego samego dnia!

Dzień później wystartował w wyścigu (jego czasy z dwóch pierwszych treningów plasowały go bezpośrednio w Q2, a więc dawały dwunaste pole startowe nawet bez udziału w kwalifikacjach).

Do mety, mimo ogromnego bólu, Lorenzo dojechał na piątej pozycji. Czy Marquez rzuci sobie podobne wyzwanie?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły