Szaleństwo! Marquez chce wystartować już w niedzielę!

- Mick

Marc Marquez przeszedł we wtorek operację złamanej w niedzielę kości ramieniowej i dochodzi do siebie w rodzinnej Lleidzie. Choć za kulisami mówi się, że obrońca tytułu może wrócić na tor w sierpniu w Brnie, on sam chce podobno wystartować już w… najbliższą niedzielę!

Zawodnik Repsol Hondy uniknął uszkodzenia nerwu promieniowego, które mogłoby postawić pod znakiem zapytania nie tylko ten sezon, ale i dalszą karierę Hiszpana.

Teraz, kiedy złamana kość jest już połączona przy pomocy tytanowej płytki, Marquez zastanawia się podobno czy nie wrócić do walki już w najbliższy weekend.

Takie szokujące informacje na łamach El Periodico podał dzisiaj hiszpański dziennikarz Emilio Perez de Rosas, zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany w tematach związanych z Marquezem.

Według niego obrońca tytułu przed opuszczeniem szpitala w Barcelonie zrobił… 40 pompek i teraz mocno zastanawia się nad powrotem na tor już w najbliższy weekend.

Marquez nie musiałby brać udziału w piątkowych treningach. Wystarczy, że w sobotę zakwalifikuje się do wyścigu.

Dlaczego w ogóle miałby to robić? Przy zaledwie trzynastu wyścigach, dwa z nich bez punktów mogą praktycznie przekreślić szanse Marca na obronę tytułu.

Nie byłby to pierwszy taki szalony powrót. W 2013 roku podczas trzeciego treningu w Assen Jorge Lorenzo złamał obojczyk, po czym poleciał do Barcelony na operację i… wrócił do Holandii jeszcze tego samego dnia!

Dzień później wystartował w wyścigu (jego czasy z dwóch pierwszych treningów plasowały go bezpośrednio w Q2, a więc dawały dwunaste pole startowe nawet bez udziału w kwalifikacjach).

Do mety, mimo ogromnego bólu, Lorenzo dojechał na piątej pozycji. Czy Marquez rzuci sobie podobne wyzwanie?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl