Paweł Szkopek i Pazera Racing razem w sezonie 2017
MotoRmania
8 lutego 2017

Dziesięciokrotny motocyklowy mistrz Polski, aktualny mistrz najbardziej prestiżowej klasy Superbike i jedyny polski zawodnik mający na koncie punkty w mistrzostwach świata World Superbike, Paweł Szkopek, w sezonie 2017 wystartuje Yamahą R1 w WMMP i Alpe Adria w barwach ekipy Pazera Racing.

Informacja Prasowa

41-latek z Dobrzykowa to najszybszy i najbardziej utytułowany polski zawodnik wyścigów motocyklowych. W sezonie 2016 sięgnął po dziesiąty tytuł mistrza Polski, wygrywając aż osiem z dziesięciu wyścigów, w których startował. W tym samym czasie zdobywał także punkty w prestiżowych mistrzostwach świata serii World Superbike i World Endurance.

W tym roku Paweł ponownie dosiądzie doskonale znanej sobie Yamahy YZF-R1 o mocy ponad 230 KM i będzie walczył o obronę tytułu w Polsce, a także o kolejne zwycięstwa i mistrzostwo europejskiej serii Alpe Adria, w barwach zespołu Pazera Racing.

„W poprzednim sezonie z wielką uwagą przyglądałem się postępom, jakie w szybkim tempie robiła ekipa Pazera Racing i jestem bardzo zadowolony, że będę w tym roku jej częścią – mówi Paweł Szkopek. – Jestem przekonany, że wspólnie możemy walczyć o tytuły mistrzowskie zarówno w kraju, jak i za granicą. Taki też jest nasz plan. Po tylu latach, szczególnie tak udanym poprzednim sezonie, znam Yamahę R1 jak własną kieszeń, a do tego mogę liczyć na świetnych mechaników, więc nie ma innej opcji; to musi być dla nas bardzo udany sezon. Jednocześnie cieszę się, że będę mógł pomóc w robieniu postępów moim młodszym, zespołowym kolegom, którzy także powinni w tym roku nieźle namieszać na wyścigowych torach.”

„Jesteśmy dość młodym zespołem, ale rozwijamy się bardzo szybko, a poprzedni sezon był dla nas bardzo udany, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej – dodaje szef ekipy, Marcin Pazera. – Paweł Szkopek to ikona polskich wyścigów i zawodnik doskonale znany na światowych torach, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dołączył do nas na sezon 2017. Jesteśmy przekonani, że Paweł nie tylko sam będzie walczył w naszych barwach o kolejny tytuł mistrza Polski, ale także swoim doświadczeniem pomoże zespołowym kolegom i całej ekipie robić jeszcze szybsze postępy.”

Patryk Pazera i Paweł Szkopek

W sezonie 2017 ekipa Pazera Racing wystawi łącznie pięciu zawodników na motocyklach marki Yamaha. Zaledwie 19-letni Patryk Pazera, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski klasy Superstock 600 i wicemistrz europejskiej serii Alpe Adria Superstock 600 Junior, wystartuje nie tylko w mistrzostwach Polski i Alpe Adria, ale również w pełnym cyklu prestiżowej, międzynarodowej serii Yamaha R6 Dunlop Cup.

Szkopek nie będzie z kolei jedynym reprezentantem Pazera Racing w klasie Superbike. Drugiej R1-ki w identycznej specyfikacji dosiądzie z nadzieją walki o podium w klasyfikacji generalnej Piotr Prendota, dla którego będzie to trzeci sezon w mistrzostwach Polski. W kategorii Superstock 1000 zadebiutuje ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski Rookie 1000, Rafał Dziki-Sereda, zaś w Rookie 600 wystartuje Paweł Machij.

Oficjalna prezentacja zawodników, barw i motocykli Pazera Racing odbędzie się na przełomie marca i kwietnia, podczas targów Wrocław Motorcycle Show. Wcześniej ekipa uda się do Hiszpanii na pierwsze przedsezonowe testy. Rywalizacja w mistrzostwach Polski rozpocznie się w maju na torze w Poznaniu od połączonej rundy WMMP i Alpe Adria.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły