Pasek rozpoczyna drugą połowę sezonu na ulicznym torze

- MotoRmania

Adrian Pasek rozpocznie w najbliższy weekend drugą połowę swojego debiutanckiego sezonu w niemieckim, markowym pucharze motocyklowych Yamaha R6 Dunlop Cup od startu na wymagającym, zupełnie nowym dla siebie, ulicznym torze Schleiz. Choć czeka go trudne zadanie, Polak liczy na kolejny solidny wynik.

Informacja Prasowa

W pierwszych czterech rundach sezonu Pasek notował regularne postępy, zaczynając od siódmej lokaty na Lausitzringu, a ostatni wyścig, w ponad trzydziestoosobowej stawce, kończąc na świetnym, czwartym miejscu. W efekcie najszybszy z trzech startujących w serii Polaków zajmuje na półmetku tegorocznej rywalizacji świetne, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, w której do wicelidera traci zaledwie kilka punktów.

Motocyklistów ścigających się na identycznych motocyklach Yamaha YZF-R6 obutych w takie same opony Dunlop czeka teraz bardzo zacięta druga połowa sezonu. Co prawda najbliższy wyścig odbędzie się na zupełnie nowym dla Adriana, a do tego ulicznym torze w Schleiz, ale już kolejne obiekty 22-latek z Kolbuszoej zna doskonale.

W holenderskim Assen „Pasio” wygrał dwa lata temu swój debiutancki wyścig w Pucharze Europy Juniorów, z kolei Oschersleben pojawi się w kalendarzu po raz drugi w tym roku. W czerwcu Adrian wywalczył tam solidne, szóste miejsce, dlatego tym razem będzie chciał finiszować jeszcze wyżej. Tegoroczne zmagania zakończą się dwudziestego września na słynnym torze Hockenheim, na którym w ten weekend ścigać się będą kierowcy Formuły 1. Przed swoim wyścigiem Adrian zaliczy tam testy.

Najpierw jednak Paska czeka w najbliższą niedzielę wyścig na bardzo trudnym, ulicznym torze Schleiz. Pierwsze cztery wyścigi pozwoliły Adrianowi na wyciągnięcie szeregu wniosków i poprawę zarówno ustawień swojego motocykla, jak i swojej jazdy, dlatego w czterech kolejnych 22-latek liczy na dalsze postępy.

Adrian Pasek
„Schleiz to dla mnie zupełnie nowy tor. To także uliczna trasa, co zawsze oznacza specyficzne wyzwania, dlatego czeka mnie w ten weekend dużo pracy i nauki. Na szczęście dobrze znam pozostałe tory. W Assen wygrywałem w przeszłości, a na Oschersleben ścigaliśmy się już w tym roku. Co prawda nowością będzie Hockenheim, ale przed rundą zaliczę tam jeszcze testy. Mimo wszystko nie nastawiam się na konkretny wynik. Chcę robić dalsze postępy i finiszować na coraz lepszych miejscach, jednocześnie cały czas się ucząc. Po pierwszej połowie sezonu wyciągnęliśmy kilka ważnych wniosków. Zmieniliśmy ustawienia motocykla i przygotowaliśmy nową strategię na kwalifikacje. Jeśli faktycznie nowe ustawienia poprawią przyczepność bez pogarszania prowadzenia, powinno być jeszcze lepiej niż w pierwszych czterech wyścigach!”

Więcej o Adrianie Pasku pod adresem www.adrianpasek.com oraz na oficjalnym profilu Facebook.com/adrianpasek . Więcej informacji o pucharze pod adresem www.yamaha-cup.de

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl