Oskaldowicz wraca do Poznania po kolejne podia

- MotoRmania

Janusz Oskaldowicz, 13-krotny motocyklowy mistrz Polski, wraca w ten weekend do Poznania z zamiarem walki przynajmniej o kolejne w tym roku podia podczas czwartej rundy WMMP.

Informacja Prasowa

Zawodnicy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski tym razem rywalizować będą w Poznaniu już bez towarzystwa międzynarodowej stawki Alpe Adria, która gościła w Wielkopolsce podczas ostatniej rundy, a to oznacza jeszcze większe szanse na podium.

Choć tegoroczne zmagania rozpoczynał mimo poważnej kontuzji nogi, 55-letni Oskaldowicz wrócił już do zdrowia, jest obecnie trzeci w klasyfikacji generalnej prestiżowej klasy Superbike i w najbliższy weekend chce powtórzyć podwójne podium wywalczone podczas pierwszej, majowej rundy WMMP w Poznaniu. Reprezentujący ekipę BMW Petronas, pochodzący z Łodzi „Profesor” wystartuje w ten weekend w dwóch wyścigach, a podium, jak sam przekonuje, to absolutny plan minimum.

Janusz Oskaldowicz

Po wiosennej kontuzji nogi dopiero teraz wróciłem do optymalnej formy. Podczas ostatniej rundy w Poznaniu zbliżyłem się do swoich rekordowych czasów okrążeń, a następnie testowałem na Słowacji, gdzie czułem się bardzo dobrze na moim BMW. Wróciłem więc do formy i jestem bardzo zmotywowany. W najbliższy weekend chcę jak zwykle walczyć o czołowe pozycje. Podia w obu wyścigach to absolutny plan minimum, ponieważ uważam, że moi główni rywale są w zasięgu ręki, a wygrana jest realnym celem. Do końca sezonu jeszcze sześć wyścigów. W tabeli klasy Superbike jestem trzeci i jeszcze wszystko może się zdarzyć, więc jest o co walczyć. Jestem ciekaw, jaka pogoda przywita nas w ten weekend w Poznaniu, ale tak czy inaczej będzie ona taka sama dla wszystkich, a dla mnie nie ma znaczenia, czy tor jest mokry, czy suchy.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl