Nowy kalendarz Alpe Adria i WMMP

- Mick

Organizatorzy cyklu Alpe Adria, przy którym mają w tym roku odbywać się także mistrzostwa Polski WMMP, potwierdzili dzisiaj nowy kalendarz na sezon 2020.

Zmagania będą składać się z zaledwie trzech rund. Podczas każdej z nich odbędą się po dwa wyścigi dla każdej z klas: Moto3, Superstock 300, Superstock 600, Superstock 1000, Superbike, Alpe Adria Cup oraz Pucharów Europy Superstock 1000 i 300.

Format weekendu będzie wyglądał następująco: treningi w piątek, kwalifikacje i pierwszy wyścig w sobotę, a następnie rozgrzewka i drugi wyścig w niedzielę.

Kalendarz wygląda z kolei tak:

23/26 lipca – Pannonia Ring, Węgry

4/6 września – Grobnik, Chorwacja

16/18 października – Cremona, Włochy

Ze względów organizacyjnych zawodnicy mają niecałe dwa tygodnie, do 15 czerwca, aby wysłać i opłacić zgłoszenia, przy czym organizatorzy podkreślają, że jeśli nie zbierze się wystarczająca liczba chętnych, opłaty zostaną natychmiast zwrócone.

Czy seria Alpe Adria faktycznie ruszy? Czy organizatorzy WMMP postanowią rozegrać mistrzostwa Polski wyłącznie w kraju i odłączyć się od włoskiej organizacji SH Group? Czekamy na rozwój wydarzeń.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl