Nowy kalendarz Alpe Adria i WMMP
Mick
4 czerwca 2020

Organizatorzy cyklu Alpe Adria, przy którym mają w tym roku odbywać się także mistrzostwa Polski WMMP, potwierdzili dzisiaj nowy kalendarz na sezon 2020.

Zmagania będą składać się z zaledwie trzech rund. Podczas każdej z nich odbędą się po dwa wyścigi dla każdej z klas: Moto3, Superstock 300, Superstock 600, Superstock 1000, Superbike, Alpe Adria Cup oraz Pucharów Europy Superstock 1000 i 300.

Format weekendu będzie wyglądał następująco: treningi w piątek, kwalifikacje i pierwszy wyścig w sobotę, a następnie rozgrzewka i drugi wyścig w niedzielę.

Kalendarz wygląda z kolei tak:

23/26 lipca – Pannonia Ring, Węgry

4/6 września – Grobnik, Chorwacja

16/18 października – Cremona, Włochy

Ze względów organizacyjnych zawodnicy mają niecałe dwa tygodnie, do 15 czerwca, aby wysłać i opłacić zgłoszenia, przy czym organizatorzy podkreślają, że jeśli nie zbierze się wystarczająca liczba chętnych, opłaty zostaną natychmiast zwrócone.

Czy seria Alpe Adria faktycznie ruszy? Czy organizatorzy WMMP postanowią rozegrać mistrzostwa Polski wyłącznie w kraju i odłączyć się od włoskiej organizacji SH Group? Czekamy na rozwój wydarzeń.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły