Natalia Florek po Alpe Adria w Poznaniu
MotoRmania
1 sierpnia 2013

27-28 lipca na torze w Poznaniu odbyła się VI runda Mistrzostw Europy Alpe Adria, w której wystartowała Natalia Florek, jedyna kobieta w stawce Supersport 600.

Informacja prasowa

Był to pierwszy wyścig Natalii na nowym motocyklu. Z problemami zakończonymi sukcesem, zakończyła wyścig na 4. pozycji wśród polaków z najlepszym czasem 1:38:5, czyli odrobinę gorszym od jej rekordu na torze w Poznaniu. Oto jak wspomina wyścigowy weekend.

„W minionej rundzie WMMP i Alpe Adria wystartowałam tak jak w poprzedniej – bez zespołu, z którym w tym sezonie miałam współpracować. Nie wnosił wiele pozytywnego do mojego ścigania, więc rozstanie wyszło na dobre – teraz zaczynam sama wgłębiać się w tematy pracy silnika i zawieszeń, zaczynam więcej rozumieć, sama zwracać uwagę na serwis motocykla, a mój brat podjął się tematu jego obsługi. Zakupiłam drugi motocykl w specyfikacji Superstock 600, nie udało się go przetestować w treningach wolnych na rundzie. Najpierw nowe tarcze hamulcowe okazały się felerne i bardzo biły na hamowaniu – pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją, a następnie spaliło się sprzęgło. Motocykl szybko został zreanimowany i w kwalifikacji uczyłam się nim jeździć. W wyścigu startowałam z 11. pozycji, po mocnym starcie starałam się utrzymać miejsce, finalnie kończąc wyścig na 9. miejscu. Niedzielny wyścig miał nową kwalifikację. Tym razem start z 10. pola i finisz na 9. miejscu. Czas okrążenia w drugim wyścigu oznacza, że niebawem dogadam się z drugim motocyklem – 1:38:5 to wynik tylko trochę gorszy od rekordu na pierwszym motocyklu, a charakterystyka motocykla różni się znacznie.”

Dziękuję za wsparcie firmom: AFA-TRANS, IXON, Inter Motors, MTC GRUNTKOWSKI, MOTUL, PHOTOACTION, Go Pro, MOTOCYKLE POLSKA, Shima, Kancelaria Radców Prawnych Piotr Matysiak, EUROTOLL, MotoRmania.

Poznajcie wyniki z dnia I oraz z dnia II.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły