Natalia Florek po Alpe Adria w Poznaniu

- MotoRmania

27-28 lipca na torze w Poznaniu odbyła się VI runda Mistrzostw Europy Alpe Adria, w której wystartowała Natalia Florek, jedyna kobieta w stawce Supersport 600.

Informacja prasowa

Był to pierwszy wyścig Natalii na nowym motocyklu. Z problemami zakończonymi sukcesem, zakończyła wyścig na 4. pozycji wśród polaków z najlepszym czasem 1:38:5, czyli odrobinę gorszym od jej rekordu na torze w Poznaniu. Oto jak wspomina wyścigowy weekend.

„W minionej rundzie WMMP i Alpe Adria wystartowałam tak jak w poprzedniej – bez zespołu, z którym w tym sezonie miałam współpracować. Nie wnosił wiele pozytywnego do mojego ścigania, więc rozstanie wyszło na dobre – teraz zaczynam sama wgłębiać się w tematy pracy silnika i zawieszeń, zaczynam więcej rozumieć, sama zwracać uwagę na serwis motocykla, a mój brat podjął się tematu jego obsługi. Zakupiłam drugi motocykl w specyfikacji Superstock 600, nie udało się go przetestować w treningach wolnych na rundzie. Najpierw nowe tarcze hamulcowe okazały się felerne i bardzo biły na hamowaniu – pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją, a następnie spaliło się sprzęgło. Motocykl szybko został zreanimowany i w kwalifikacji uczyłam się nim jeździć. W wyścigu startowałam z 11. pozycji, po mocnym starcie starałam się utrzymać miejsce, finalnie kończąc wyścig na 9. miejscu. Niedzielny wyścig miał nową kwalifikację. Tym razem start z 10. pola i finisz na 9. miejscu. Czas okrążenia w drugim wyścigu oznacza, że niebawem dogadam się z drugim motocyklem – 1:38:5 to wynik tylko trochę gorszy od rekordu na pierwszym motocyklu, a charakterystyka motocykla różni się znacznie.”

Dziękuję za wsparcie firmom: AFA-TRANS, IXON, Inter Motors, MTC GRUNTKOWSKI, MOTUL, PHOTOACTION, Go Pro, MOTOCYKLE POLSKA, Shima, Kancelaria Radców Prawnych Piotr Matysiak, EUROTOLL, MotoRmania.

Poznajcie wyniki z dnia I oraz z dnia II.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl