Cal Crutchlow w Ducati!

- Piotr Jędrzejak

Brytyjczyk jest w ostatnim czasie głównym bohaterem zakulisowych plotek MotoGP, ale teraz jego przyszłość jest już znana!

Cal Crutchlow podpisał kontrakt z Ducati. Ścigał się będzie w fabrycznym zespole Ducati Corse, u boku Andrei Dovizioso, na miejscu Nickiego Haydena. Ta informacja nie jest wprawdzie potwierdzona w 100%, jest raczej tajemnicą poliszynela, a oficjalnego komunikatu ze strony Ducati oraz Cala można spodziewać się jutro. Być może jednak zastanawia Was, co kierowało Crutchlowem w podjęciu – jak by na sprawę nie patrzeć – ryzyka przejścia do Ducati. Przede wszystkim, są to warunki, które Cal postawił Yamasze, a które najwyraźniej nie zostały spełnione. Wbrew pozorom nie chodziło o wysokość wynagrodzenia, ale stopień zaangażowania fabrycznego. Cal chciał motocykl fabryczny wraz z pełnym wsparciem, jednak ze względu na obecność dwóch kierowców fabrycznych z 2-letnimi kontraktami, Lorenzo i Rossiego, Yamaha nie mogła tego zagwarantować. Cała sprawa jest oczywiście zdecydowanie bardziej zakręcona, niż wydaje się z pozoru…

Co dokładnie zadecydowało o opuszczeniu Yamahy? Dlaczego Cal przeszedł akurat do Ducati? Szczegółowe odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na naszym portalu już jutro, w detalicznej analizie Micka. Zachęcamy też, abyście zajrzeli do sierpniowej MotoRmanii – w kioskach już niebawem – w której znajdziecie ekskluzywny wywiad z Calem. Stay tuned!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl