Motocyklowi mistrzowie łączą siły

- MotoRmania

Dwunastokrotny mistrz Polski i aktualny mistrz najbardziej prestiżowej klasy Superbike, Paweł Szkopek, w sezonie 2020 bierze pod swoje skrzydła młodego mistrza kategorii Supersport 300, Mateusza Hulewicza.


Informacja Prasowa


Motocykliści Szkopek Teamu wystartują nie tylko w mistrzostwach Polski, ale także w europejskim cyklu Alpe Adria. Ich cele są jasne; najpierw kolejne zwycięstwa i tytuły. Później rywalizacja w mistrzostwach świata.

Szkopek w wyścigach motocyklowych osiągnął już niemal wszystko. Od lat dominuje w kraju i ściga się w europejskiej czołówce. Jest także uznanym zawodnikiem długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC, w których we wrześniu wywalczył świetne, czwarte miejsce w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or. To najlepszy rezultat Polaka w historii zmagań endurance. Mistrz z podpłockiego Dobrzykowa jest również jedynym Polakiem, który startował na pełen etat w prestiżowych mistrzostwach świata World Superbike i World Superpsort, a także wywalczył punkty w obu tych seriach.

18-letni Mateusz Hulewicz w mistrzostwach Polski zadebiutował rok temu, już w swoim pierwszym sezonie sięgając po tytuł w nowo powstałej klasie Supersport 300, jednocześnie po raz drugi zdobywając Puchar Polski Pit Bike SM. Tym razem w klasie Stock 150. W tym roku grudziądzanin chce nie tylko obronić tytuł w kraju, ale także walczyć w europejskiej czołówce Alpe Adria.

Motocykliści Szkopek Teamu wystartują w pełnym cyklu mistrzostw Polski, który w tym roku będzie połączony z Alpe Adria. Zawodników czeka pięć rund w pięciu różnych państwach, w tym jedna w Polsce. Poza torem Poznań motocykliści odwiedzą także Slovakiaring na Słowacji, gdzie sezon rozpocznie się pod koniec kwietnia, węgierski Pannonia Ring, chorwacki Grobnik i włoską Cremonę. Przed polskimi kibicami Szkopek i Hulewicz wystartują w dniach 23-24 maja.

„W tym roku reaktywuję Szkopek Team, w barwach którego odnosiłem największe sukcesy, z mistrzostwem Europy włącznie – mówi Paweł Szkopek. – Po kolejne tytuły chcę sięgać we własnych barwach, ale jednocześnie chcę pomóc w rozwoju wyścigów motocyklowych w Polsce i dać młodym talentom szansę nauki od najlepszych. Wybrałem Mateusza, ponieważ zaimponował mi wywalczeniem mistrzostwa Polski w swoim debiucie w klasie Supersport 300, a także dojrzałością i profesjonalnym podejściem. Obaj będziemy w tym roku bronić tytułów i walczyć o kolejne. Chcemy też wyśrubować należące do nas rekordy toru Poznań w klasach Superbike i Supersport 300. Przede wszystkim chcę jednak doprowadzić Mateusza do mistrzostw świata i wierzę, że moje doświadczenie bardzo w tym pomoże.”

„Bardzo się cieszę, że będę mógł w tym roku uczyć się od tak doświadczonego zawodnika jak Paweł – dodaje Mateusz Hulewicz. – Nasza współpraca będzie na pewno bardzo owocna. Wiem, że Paweł jest świetnym, ale także wymagającym nauczycielem, dlatego dam z siebie wszystko. Chcę w tym roku nie tylko walczyć o kolejny tytuł mistrza Polski, ale także rywalizować w czołówce serii Alpe Adria, w której rok temu dwukrotnie stanąłem już na podium.” 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl