Mocne zakończenie sezonu dla Lewandowskiego i Sembery [+ zdjęcia S1000RR w negliżu!]

- Piotr Jędrzejak

Jeżdżący menedżer zespołu LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski, dwukrotnie stanął na podium klasy Superbike podczas kończących sezon motocyklowych mistrzostw Polski wyścigów w Poznaniu. W kategorii Superstock 1000 kolejne podia wywalczył ostateczny drugi wicemistrz, Michał Sembera.

informacja prasowa

Od redakcji: Czytacie własnie podsumowanie od zespołu LRP po WMMP. My z kolei niedawno jeździliśmy ich motocyklem – test S1000RR przygotowanego do Endurance znajdziecie w MotoRmanii, w numerze 2017-09, który trafi do sprzedaży już za kilka dni. Ponadto od Kosy, mechanika zespołowego, otrzymaliśmy zdjęcia roznegliżowanego motocykla, świeżo przygotowywanego do rundy Endurance… Znajdziecie je na dole artykułu.]

Po solidnym, czwartym miejscu podczas ostatniej rundy na Węgrzech, tym razem Bartłomiej Lewandowski jeszcze bardziej podkręcił tempo, w obu wyścigach finiszując na trzecim miejscu w królewskiej klasie Superbike, czym przypieczętował siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

LRP Poland finał WMMP 2017 (3)

Dwukrotnie na podium stanął także reprezentujący ekipę LRP Poland Czech Michał Sembera, który wywalczył tym sposobem tytuł drugiego wicemistrza Polski klasy Superstock 1000. W tej samej klasie szóste miejsce w generalce zapewnił sobie debiutujący w pełnym cyklu mistrzostw Polski były zdobywca Pucharu Polski Rookie 1000, Grzegorz Hanuszewicz, który zakończył sezon parą finiszów na szóstej pozycji, wcześniej stając także na drugim stopniu podium podczas czerwcowego wyścigu na Słowacji.

Choć nie mógł wystartować w ostatniej rundzie, sezon w klasie Superbike na solidnym ósmym miejscu zakończył także Tomasz Serafin. W Pucharze Polski regularnie punktował z kolei w tym roku Dariusz Muszyński. Wszyscy zawodnicy LRP Poland dosiadali niezawodnych motocykli BMW S1000RR na oponach Pirelli.

Motocyklistów ekipy LRP Poland już za niecałe trzy tygodnie czeka start kolejnego sezonu w mistrzostwach świata FIM EWC. W 24-godzinnym, legendarnym wyścigu Bol d’Or na francuskim torze Paul Ricard za kierownicą fabrycznego BMW S1000RR zmieniać się będą Bartek Lewandowski, Słowak Jaro Cerny i Marcin Walkowiak, który rok temu wywalczył w barwach LRP Poland tytuł mistrza Polski klasy Superstock 1000. W czerwcu motocykliści LRP Poland wywalczyli w FIM EWC historyczne, siódme miejsce w ośmiogodzinnych zmaganiach na Słowacji.

Wyścig Bol d’Or odbędzie się w dniach 16 – 17 września. Bezpośrednie relacje na antenach Eurosportu.

LRP Poland finał WMMP 2017 (1)

„Cztery finisze na podium w ostatniej rundzie w Poznaniu to dla nas bardzo satysfakcjonujące zakończenie sezonu – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Cieszę się, że parą trzecich miejsc potwierdziłem coraz lepszą formę, co jest bardzo dobrym zwiastunem naszego startu w FIM EWC we Francji. Michał Sembera był z kolei bardzo szybki przez cały sezon, wygrywając jeden z wyścigów, a w pięciu kolejnych stając na podium. Szkoda, że z tytułem wicemistrza rozminął się o zaledwie dwa punkty, ale cieszymy się z trzeciego miejsca w generalce. Imponujące postępy po awansie z Pucharu Polski do pełnego cyklu mistrzostw Polski zrobił także Grzegorz Hanuszewicz, którego podium na Słowacji jest wielkim sukcesem nie tylko dla niego, ale i całej ekipy. Co prawda czujemy mały niedosyt, bo liczyliśmy w tym roku na walkę o tytuł w klasie Superbike, dlatego zabrakło tej wisienki na torcie, o którą próbujemy jednak powalczyć za rok. Do kolejnego sezonu przygotujemy się jeszcze lepiej. Zaczynamy już za dwa tygodnie we Francji, gdzie po historycznym siódmym miejscu ze Słowacji spróbujemy ponownie zaskoczyć doświadczone ekipy z mistrzostw świata. Dzięki naszej bliskiej współpracy z BMW jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do startu i nie możemy już doczekać się wyścigu.”

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie lrppoland.pl, profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

BMW S1000RR w negliżu przed Bol dOr 2017 (1)

BMW S1000RR w negliżu przed Bol dOr 2017 (2)

BMW S1000RR w negliżu przed Bol dOr 2017 (3)

BMW S1000RR w negliżu przed Bol dOr 2017 (4)

BMW S1000RR w negliżu przed Bol dOr 2017 (5)

BMW S1000RR w negliżu przed Bol dOr 2017 (6)

BMW S1000RR w negliżu przed Bol dOr 2017 (7)

BMW S1000RR w negliżu przed Bol dOr 2017 (8)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl