Już niedługo rusza sezon FIM EWC… z Polakami!
Mick
30 sierpnia 2017

Już za nieco ponad dwa tygodnie na francuskim torze Paul Ricard od 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or rozpocznie sie sezon 2017/2018 mistrzostw świata endurance, FIM EWC.

W pełnym cyklu zobaczymy tym razem aż dwa polskie zespoły, Wójcik FHP Racing Team i Team LRP Poland, które swoje składy potwierdzą już niedługo. Świetnie, że będzie komu kibicować!

O ile chłopaki z LRP są już zaprawieni w bojach, o tyle ekipa Grzegorza Wójcika debiutowała w FIM EWC dopiero w tym roku, podczas 8-godzin na Słowacji, a Bol d’Or będzie ich debiutem w zmaganiach 24-godzinnych.

Kalendarz FIM EWC wygląda następująco:

16/17 września 2017 – Bol d’Or / 24 godziny
21/22 kwietnia 2018 – Le Mans / 24 godziny
12 maja 2018 – Slovakia Ring / 8 godzin
9 czerwca 2018 – Oschersleben / 8 godzin
29 lipca 2018 – Suzuka / 8 godzin

Pit-stopy – kluczowy element wyścigów endurance – zdjęcia Waldek Walerczuk

Tytułu bronić będzie ekipa GMT94 Yamaha, ale na rewanż liczą nie tylko Austriacy z YART, ze znanym z MotoGP Brockiem Parkesem w składzie, ale także wielokrotni mistrzowie, SERT.

Tempo podkręcić spróbuje także Honda, która do swojego oficjalnego zespołu ściągnęła startującego jeszcze do niedawna w MotoGP (a do połowy tego sezonu w Moto2) Kolumbijczyka, Yonny’ego Hernandeza, który słynie z widowiskowej jazdy bokami.

Relacje z wyścigów tradycyjnie śledzić będzie można na antenach Eurosportu, a my obiecujemy, że MotoRmanii także nie zabraknie na miejscu!

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły