Już niedługo rusza sezon FIM EWC… z Polakami!

- Mick

Już za nieco ponad dwa tygodnie na francuskim torze Paul Ricard od 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or rozpocznie sie sezon 2017/2018 mistrzostw świata endurance, FIM EWC.

W pełnym cyklu zobaczymy tym razem aż dwa polskie zespoły, Wójcik FHP Racing Team i Team LRP Poland, które swoje składy potwierdzą już niedługo. Świetnie, że będzie komu kibicować!

O ile chłopaki z LRP są już zaprawieni w bojach, o tyle ekipa Grzegorza Wójcika debiutowała w FIM EWC dopiero w tym roku, podczas 8-godzin na Słowacji, a Bol d’Or będzie ich debiutem w zmaganiach 24-godzinnych.

Kalendarz FIM EWC wygląda następująco:

16/17 września 2017 – Bol d’Or / 24 godziny
21/22 kwietnia 2018 – Le Mans / 24 godziny
12 maja 2018 – Slovakia Ring / 8 godzin
9 czerwca 2018 – Oschersleben / 8 godzin
29 lipca 2018 – Suzuka / 8 godzin

Wójcik FHP YART Racing Team w MŚ Endurance Słowacja 2017 (1)

Pit-stopy – kluczowy element wyścigów endurance – zdjęcia Waldek Walerczuk

Tytułu bronić będzie ekipa GMT94 Yamaha, ale na rewanż liczą nie tylko Austriacy z YART, ze znanym z MotoGP Brockiem Parkesem w składzie, ale także wielokrotni mistrzowie, SERT.

Tempo podkręcić spróbuje także Honda, która do swojego oficjalnego zespołu ściągnęła startującego jeszcze do niedawna w MotoGP (a do połowy tego sezonu w Moto2) Kolumbijczyka, Yonny’ego Hernandeza, który słynie z widowiskowej jazdy bokami.

Relacje z wyścigów tradycyjnie śledzić będzie można na antenach Eurosportu, a my obiecujemy, że MotoRmanii także nie zabraknie na miejscu!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl