Michał „Budziach” Budziaszek: kolejna runda WMMP za mną! [+ film!]
MotoRmania
14 sierpnia 2019

Młody 15-letni krakowianin to aktualnie jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia w naszym kraju. Michał „Budziach” Budziaszek zaczął karierę od wyścigów pitbike, a teraz ściga się w zespole Wójcik Racing Team w kategorii Supersport 300. Sprawdźcie, jak mu minęła niedawna runda w Poznaniu.

informacja prasowa

Od wyścigów w Poznaniu w weekend 10-11 sierpnia minęło już kilka dni, ale dla mnie emocje jeszcze nie opadły, wciąż analizuję wszystkie sytuacje, zanim myślami przeniosę się na kolejną rundę Alpe Adria w Grobniku. A ta już za niespełna dwa tygodnie.

A więc Poznań. Czwartek zacząłem od pracy z Kamilem Krzemieniem – to jest mega plus. Wsparcie w teamie i współpraca z tak doświadczonymi zawodnikami to nieoceniona pomoc. Kamil, wielkie dzięki za poświęcony czas, pracę, naukę nitki toru. To wszystko przełożyło się na uzyskane podczas zawodów czasy. Piątkowe treningi przebiegały bez większych problemów.

W sobotę rozpoczęliśmy rywalizację w ramach piątej już rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. W swojej klasie: Supersport 300 uzyskałem 4. czas kwalifikacji, a w sobotnim wyścigu pojechałem życiówkę na Poznaniu, z czasem 1:47:500! Niestety po pięciu okrążeniach gleba – najechałem na slider innego zawodnika – pozdrowienia! 😉 Wieczorem zabraliśmy się do naprawy motocykla, aby wystartować w niedzielę. Dodatkową motywacją był start z P2! Dziękuję mojemu mechanikowi Krzyśkowi za pracę nad motocyklem.

Niedziela, warm-up, bardzo spokojnie. Czas na wyścig. Spełnienie marzeń – w pierwszym zakręcie byłem pierwszy! Wspaniałe uczucie, kiedy nie widzisz nikogo przed sobą i zastanawiasz się, co myśli tych dwudziestu sześciu zawodników za tobą… Po dwóch okrążeniach walczyłem o podium, utrzymując trzecią pozycję. Niestety jeden z zawodników klasy pucharowej Sport 300 (bo wyścig jest łączony) nie poradził sobie z hamowaniem i przewrócił się przede mną. Tym spektakularnym akcentem zakończyłem weekend zmagań. Co mam powiedzieć. Działo się! Na moim koncie kolejne doświadczenia.

AKTUALIZACJA – obejrzyjcie też filmową relację z rundy w Poznaniu:

Do zobaczenia na rundzie w Chorwacji!
Zapraszam na swój fanpage na FB.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły