Michał „Budziach” Budziaszek: kolejna runda WMMP za mną! [+ film!]

- MotoRmania

Młody 15-letni krakowianin to aktualnie jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia w naszym kraju. Michał „Budziach” Budziaszek zaczął karierę od wyścigów pitbike, a teraz ściga się w zespole Wójcik Racing Team w kategorii Supersport 300. Sprawdźcie, jak mu minęła niedawna runda w Poznaniu.

informacja prasowa

Od wyścigów w Poznaniu w weekend 10-11 sierpnia minęło już kilka dni, ale dla mnie emocje jeszcze nie opadły, wciąż analizuję wszystkie sytuacje, zanim myślami przeniosę się na kolejną rundę Alpe Adria w Grobniku. A ta już za niespełna dwa tygodnie.

Michal Budziach Budziaszek WMMP Poznan sierpien 2019 (1)

A więc Poznań. Czwartek zacząłem od pracy z Kamilem Krzemieniem – to jest mega plus. Wsparcie w teamie i współpraca z tak doświadczonymi zawodnikami to nieoceniona pomoc. Kamil, wielkie dzięki za poświęcony czas, pracę, naukę nitki toru. To wszystko przełożyło się na uzyskane podczas zawodów czasy. Piątkowe treningi przebiegały bez większych problemów.

W sobotę rozpoczęliśmy rywalizację w ramach piątej już rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. W swojej klasie: Supersport 300 uzyskałem 4. czas kwalifikacji, a w sobotnim wyścigu pojechałem życiówkę na Poznaniu, z czasem 1:47:500! Niestety po pięciu okrążeniach gleba – najechałem na slider innego zawodnika – pozdrowienia! 😉 Wieczorem zabraliśmy się do naprawy motocykla, aby wystartować w niedzielę. Dodatkową motywacją był start z P2! Dziękuję mojemu mechanikowi Krzyśkowi za pracę nad motocyklem.

Michal Budziach Budziaszek WMMP Poznan sierpien 2019 (4)

Niedziela, warm-up, bardzo spokojnie. Czas na wyścig. Spełnienie marzeń – w pierwszym zakręcie byłem pierwszy! Wspaniałe uczucie, kiedy nie widzisz nikogo przed sobą i zastanawiasz się, co myśli tych dwudziestu sześciu zawodników za tobą… Po dwóch okrążeniach walczyłem o podium, utrzymując trzecią pozycję. Niestety jeden z zawodników klasy pucharowej Sport 300 (bo wyścig jest łączony) nie poradził sobie z hamowaniem i przewrócił się przede mną. Tym spektakularnym akcentem zakończyłem weekend zmagań. Co mam powiedzieć. Działo się! Na moim koncie kolejne doświadczenia.

AKTUALIZACJA – obejrzyjcie też filmową relację z rundy w Poznaniu:

Do zobaczenia na rundzie w Chorwacji!
Zapraszam na swój fanpage na FB.

Michal Budziach Budziaszek WMMP Poznan sierpien 2019 (2)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl