Marek Szkopek i Adrian Pasek imponują w Alpe Adria na Słowacji

- MotoRmania

Motocykliści Wójcik Racing Teamu imponowali podczas pierwszej rundy europejskich mistrzostw Alpe Adria. Na torze Slovakiaring Marek Szkopek zadebiutował w klasie Superbike sięgając po szóste miejsce w stawce 34 zawodników. Adrian Pasek walczył z kolei o podium, dwukrotnie finiszując na piątej pozycji w klasie Superstock 1000.

Informacja Prasowa

Polacy nie mieli w mocno obsadzonej stawce łatwego zadania. Szkopek musiał wycofać się z pierwszego, sobotniego wyścigu po awarii spowodowanej groźnym wypadkiem podczas porannej kwalifikacji. Mocno poobijany, ubiegłoroczny mistrz Polski oraz Alpe Adria klasy Supersport dzień później ponownie ustawił się na starcie i w drugim wyścigu sięgnął po szóste miejsce.

Marek Szkopek

Marek Szkopek

„Jestem zadowolony z tego weekendu – podkreśla startujący Yamahą R1 Marek Szkopek. – Miałem szybkie tempo, co jest bardzo dobrą zapowiedzią nadchodzącej rywalizacji w mistrzostwach świata FIM EWC. Niestety przewróciłem się podczas sobotniej kwalifikacji w bardzo szybkim zakręcie i mieliśmy mało czasu na odbudowę motocykla przed pierwszym wyścigiem. Ustawiłem się na starcie, choć byłem mocno poobijany, ale problemy z elektryką zatrzymały mnie już na pierwszym kółku. Wieczorem dokładnie sprawdziliśmy motocykl i w niedzielę wszystko działało już bez zarzutów. Jechałem dobrym tempem i miałem szansę na jeszcze lepsze miejsce, ale niestety w drugiej połowie wyścigu obolała ręka mocno dawała o sobie znać podczas hamowania. Tak czy inaczej to był pozytywny debiut w klasie Superbike i świetny trening przed następnym weekendem.”

Grzegorz Wójcik i Adrian Pasek

Grzegorz Wójcik i Adrian Pasek

W klasie Superstock 1000 w obu wyścigach o podium walczył Adrian Pasek. Choć na finiszu stracił nieco tempo z powodu zużycia opon, 26-latek dwukrotnie finiszował na wysokim, piątym miejscu. 

„To było całkiem niezłe rozpoczęcie sezonu – przyznaje Adrian Pasek. – Co prawda w piątek mieliśmy bardzo mało treningów, a ja nie testowałem tutaj wcześniej i nieco odbiło się to na ostatecznym tempie, ale mimo wszystko w sobotę byłem w stanie walczyć o podium w pierwszym wyścigu. Niestety nie trafiliśmy z doborem opon i choć w pierwszej połowie wyścigu byłem blisko drugiej pozycji, to jednak na finiszu spadłem na piąte miejsce. W niedzielę straciłem kilka pozycji na pierwszym kółku i musiałem odrabiać, ale znów byłem w stanie wywalczyć piąte miejsce, a razem z nim sporo cennych punktów do klasyfikacji generalnej. Przed kolejną rundą w Poznaniu czeka nas jeszcze trochę testów, a także start w mistrzostwach świata FIM EWC, więc z pewnością z każdym okrążeniem będę coraz szybszy.”

Adrian Pasek

Adrian Pasek

Drobne problemy z elektroniką wyeliminowały z pierwszego wyścigu Superstock 1000 Pawła Górkę, który jednak dzień później ukończył zmagania na czternastym miejscu.

„Co prawda nie jestem do końca zadowolony z samych wyników, ale to był pracowity weekend, a walka w drugim wyścigu była naprawdę ekscytująca – mówi Paweł Górka. – To była prawdziwa wojna. Słowacja była moim pierwszym startem w Alpe Adria na Yamasze, dlatego podchodziłem do zawodów jak do treningu i skupiałem się przede wszystkim na ustawieniu motocykla. Niestety w sobotę przetarł się przewód od kontroli trakcji, ale w niedzielę świetnie się bawiłem, a przy okazji dobrze rozgrzałem się przed FIM EWC. Musimy jeszcze poprawić nieco ustawienia przedniego zawieszenia, ale dysponujemy bardzo dobrym pakietem i możemy walczyć o wysokie pozycje w mistrzostwach Polski.”

Paweł Górka

Paweł Górka

Już w najbliższą sobotę Wójcik Racing Team wystartuje na Slovakiaringu w trzeciej rundzie mistrzostw świata FIM EWC, podczas której na Yamasze R1 z numerem 77 zmieniać się będą Marek i Paweł Szkopek, Adrian Pasek oraz Paweł Górka. Relacje z sobotniego, ośmiogodzinnego wyścigu na antenie Eurosportu 2 w godzinach 14:00-15:00 i 17:30-22:25.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl