LRP Poland na podium na Węgrzech

- MotoRmania

Motocykliści zespołu LRP Poland wystartowali w miniony weekend w połączonej rundzie europejskich mistrzostw Alpe Adria oraz mistrzostw Polski WMMP. Na węgierskim torze Pannoniaring dwukrotnie na podium WMMP Superstock 1000 stanął Jarosław Szczęsny, z kolei tuż za podium w Pucharze Europy Superstock 1000 finiszował wicelider klasyfikacji generalnej, Arnaud Friedrich.

Informacja Prasowa

Dwukrotnie trzeci podczas poprzedniej rundy mistrzostw Polski w Poznaniu, Jarosław Szczęsny ponownie zaparkował swoje BMW S1000RR na oponach Pirelli na podium. W sobotę łodzianin finiszował na Węgrzech na trzeciej, a w niedzielę na swojej najlepszej w tym roku, drugiej pozycji.

Nieco trudniejszy weekend ma za sobą zaledwie 19-letni Arnaud Friedrich, który rozpoczął sezon 2019 od zwycięstwa i trzech finiszów na drugiej pozycji, dzięki czemu po czterech pierwszych wyścigach prowadził w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Superstock 1000.2019 03 Alpeadria Pannoniaring 03023

Po starcie z trzeciego pola, na Węgrzech młody motocyklista polskiej ekipy LRP Poland finiszował tuż za podium, odpowiednio na czwartym i piątym miejscu. Na półmetku sezonu Friedrich jest drugi w tabeli, ale przed zawodnikami jeszcze sześć wyścigów. Dwa najbliższe odbędą się w dniach 20-21 lipca na „domowym” torze Arnauda w niemieckim Oschersleben.

Na Pannoniaringu, w ramach dalszych testów i przygotowań do wrześniowego startu w 24-godzinnym wyścigu MŚ FIM EWC, Bol d’Or, w klasie Superbike wystartował w sobotę Bartłomiej Lewandowski, finiszując na szóstej pozycji w klasyfikacji WMMP.

„Pannoniaring nigdy nie był dla nas łatwym torem, dlatego spodziewaliśmy się wymagającego weekendu – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Mimo wszystko nasi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Arnaud przyzwyczaił nas już do regularnej walki o zwycięstwa w Pucharze Europy, ale wysoka temperatura i brak przyczepności mocno odbiły się na jego tempie. Mimo wszystko nie popełniał błędów i był w stanie ukończyć oba wyścigi na wysokich pozycjach, wyjeżdżając z Węgier ze sporą ilością punktów. Tymczasem Jarek zaimponował dwoma kolejnymi finiszami na podium mistrzostw Polski, dzięki którym na półmetku sezonu stoi przed realną szansą na walkę o tytuł. Będziemy go w tej walce wspierać. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i jestem przekonany, że najlepsze dopiero przed nami. Swój start potraktowałem treningowo, kontynuując nasze przygotowania do wrześniowego wyścigu MŚ FIM EWC i jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy razem z mechanikami. Przed nami intensywna i ekscytująca druga połowa sezonu.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl