LRP Poland na czele Pucharu Europy FIM Superstock 1000 

- MotoRmania

Reprezentujący barwy polskiej ekipy LRP Poland, 19-letni Arnaud Friedrich objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej motocyklowego Pucharu Europy FIM Superstock 1000 dzięki zwycięstwu i drugiemu miejscu w wyścigach pierwszej rundy na torze Slovakiaring. Dla ekipy Bartłomieja Lewandowskiego weekend na Słowacji był także idealnym przygotowaniem do zbliżającego się tam startu w MŚ FIM EWC.

Informacja Prasowa

Zaledwie tydzień po ukończeniu prestiżowego wyścigu 24-godzinnego MŚ FIM EWC w Le Mans, motocykliści zespołu LRP Poland stanęli do walki w pierwszej rundzie europejskich mistrzostw Alpe Adria.

W nowo powstałym Pucharze Europy FIM Superstock 1000 karty rozdawał młody Niemiec Arnaud Friedrich, który kwalifikacje ukończył na czwartej pozycji, a następnie wygrał sobotni wyścig z przewagą aż 19 sekund. Dzień później 19-latek finiszował na swoim BMW S1000RR na oponach Pirelli na drugiej pozycji, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

2019 01 AA Slovakiaring 01458

Arnaud Friedrich w akcji – zdjęcia Mateusz Jagielski

W mocnej i licznie obsadzonej stawce klasy Superbike wystartował z kolei Bartłomiej Lewandowski, dla którego weekend na Słowacji upłynął pod znakiem przygotowań motocykla do zbliżającego się wyścigu FIM EWC i zakończył odpowiednio na 17. i 18. miejscu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozpoczęcia sezonu w wykonaniu Arnauda, który dzięki zwycięstwu i podium jest liderem Pucharu Europy i to ze sporą przewagą – powiedział Bartłomiej Lewandowski. – Ja również wystartowałem na Słowacji, choć nie będę brał udziału w pełnym cyklu Alpe Adria. Nie skupiałem się na wyniku i pozycjach, a testach przed zbliżającym się wyścigiem ośmiogodzinnym MŚ FIM EWC, pracując nad ustawieniami naszego BMW oraz zużyciem opon i paliwa. Testy wypadły bardzo dobrze, a my jesteśmy gotowi do walki w kolejnej rundzie mistrzostw świata. Później czekają nas kolejne wyścigi Pucharu Europy; w holenderskim Assen i na niemieckim Oschersleben. To dla nas mocne tory, dlatego mamy nadzieję, że Arnaud będzie walczył o zwycięstwa, co pozwoli mu zbudować dużą przewagę w tabeli przed drugą połową sezonu. Trzymajcie kciuki.”

2019 01 AA Slovakiaring 09971Już za dwa tygodnie Friedrich, Lewandowski oraz Dominik Vincon zmierzą się w drugim w tym roku wyścigu mistrzostw świata FIM EWC. Ośmiogodzinne zmagania odbędą się 11 maja właśnie na słowackim Slokaviaringu.

Tydzień później motocykliści zespołu LRP Poland wystartują w Poznaniu w pierwszej rundzie mistrzostw Polski, w której rok temu Friedrich wywalczył w debiucie tytuł wicemistrza klasy Superstock 1000. Druga runda Alpe Adria i Pucharu Europy odbędzie się na przełomie maja i czerwca na holenderskim torze MotoGP w Assen.

2019 01 AA Slovakiaring 03632

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl