BMW Sikora Motorsport dominuje w Czechach

- MotoRmania

Startujący nowym modelem BMW S 1000 RR w barwach ekipy BMW Sikora Motorsport, Czech Michał Filla zdominował ostatnią, połączoną rundę motocyklowych mistrzostw Polski i europejskiego cyklu Alpe Adria klasy Superstock 1000. Na torze w Moście tytuł wicemistrza Polski kategorii Superbike przypieczętował z kolei Ireneusz Sikora.

Informacja Prasowa

Pięciokrotny motocyklowy mistrz Polski, Filla rozpoczął sezon 2019 od kontuzji, ale od powrotu na tor był poza zasięgiem rywali, wygrywając pięć z ostatnich sześciu wyścigów i w drugiej połowie sezonu zdobywając najwięcej punktów w stawce klasy Superstock 1000. Po dwa ostatnie zwycięstwa zawodnik zespołu BMW Sikora Motorsport sięgnął w ostatni weekend września przed własnymi kibicami na torze w czeskim Moście, triumfując nie tylko w klasyfikacji mistrzostw Polski, ale również Alpe Adria i to z komfortową przewagą aż ośmiu sekund.

Wyścigi w Moście były także debiutem nowego modelu BMW S 1000 RR, przygotowanego dla Filli przez mechaników BMW Sikora Motorsport z wykorzystaniem doświadczenia zdobytego podczas specjalistycznych szkoleń w siedzibie BMW Motorrad w Monachium. W sezonie 2020 to właśnie oni odpowiadać będą za przygotowanie nie tylko zespołowych maszyn w specyfikacji Superbike i Superstock 1000, ale także motocykli dla uczestników nowego pucharu markowego BMW M Cup.
2019 04 Alpeadria Most 07430
„Podczas zimowych testów byłem bardzo szybki i na każdym torze poprawiałem swoje rekordy okrążenia, ale niestety musiałem opuścić pierwszą połowę sezonu z powodu poważnej kontuzji – mówi Michał Filla. – Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi za wsparcie, jakie otrzymałem w tym czasie. Udało mi się wrócić na tor z dobrym tempem i podkręcić je jeszcze bardziej po przesiadce na nową wersję BMW S 1000 RR w Moście. To dla nas całkowicie nowy motocykl, dlatego mieliśmy bardzo mało czasu na znalezienie odpowiednich ustawień, ale mimo wszystko wygraliśmy oba wyścigi ze sporą przewagą. To pokazuje, jak duży potencjał ma nowy pakiet. Motocykl jest wyraźnie lżejszy od poprzednika, łatwiej się prowadzi i jest mocniejszy, dlatego sezon 2020 zapowiada się naprawdę grubo!”

W czeskim Moście kolejny udany sezon zakończył widowiskowo trzykrotny mistrz Polski, Ireneusz Sikora, który dosiadając doskonale sobie znanej, dotychczasowej wersji BMW S 1000 RR dwukrotnie finiszował na drugiej pozycji, sięgając po wicemistrzostwo Polski klasy Superbike. Potwierdzeniem nie tylko szybkości zawodnika, ale także niezawodności i poziomu przygotowania jego motocykla jest aż dziewięć finiszów mikołowianina na podium na dziesięć tegorocznych startów.
2019 04 Alpeadria Most 04064
„To była dla całego zespołu bardzo mocna końcówka sezonu – dodaje Ireneusz Sikora. – Michał wsiadł w Moście na najnowszą wersję modelu S 1000 RR w specyfikacji Superstock 1000 i jeszcze bardziej podkręcił tempo. Już na poprzedniej wersji był bardzo szybki, ale dwa ostatnie wyścigi potwierdziły, że nowy motocykl to spory krok naprzód. To bardzo ekscytująca zapowiedź sezonu 2020. Szkoda kontuzji Michała z początku roku, bo patrząc na jego tempo i długą listę zwycięstw nie mamy wątpliwości, do kogo trafiłyby tegoroczne tytuły w mistrzostwach Polski i Alpe Adria. Najważniejsze jednak, że Michał szybko wrócił do zdrowia i na tor. Cieszę się także z tytułu wicemistrza Polski klasy Superbike wywalczonego dzięki szybkiej i powtarzalnej jeździe oraz z aż dziewięciu finiszów na podium. Ogromną zasługę mają w tym mechanicy BMW Sikora Motorsport, którzy przez cały sezon dbali o to, aby nasze motocykle były perfekcyjnie przygotowane i nigdy nas nie zawiodły. Wielkie podziękowania dla nich oraz dla kibiców, którzy jak zwykle gorąco nas dopingowali i śledzili nasze starty. Do zobaczenia na torze w sezonie 2020.”

Po udanym sezonie 2019 bielski zespół rozpoczyna przygotowania do przyszłorocznych zmagań, podczas których nie tylko ponownie wystawi swoich zawodników w mistrzostwach Polski WMMP oraz cyklu Alpe Adria, ale również będzie odpowiadać za organizację markowego pucharu BMW M Cup.

Więcej informacji na temat motocykli BMW i oferty BMW Sikora udzielą:

Krzysztof Kudziełko (sprzedaż) +48 607 307  432
Krzysztof Czarnota (serwis) +48 697 031 780

Więcej informacji na temat BMW M Cup znaleźć można pod adresem:
www.sikora.bmw-motorrad.pl/pages/bmw-m-cup/

Więcej informacji o zespole na oficjalnej stronie motorsport.bmw-sikora.pl oraz na profilu FB facebook.com/BmwSikoraMotorsport .

2019 04 Alpeadria Most 03871

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl