Bartek Wiczyński mistrzem Polski! Dzisiaj poznamy kolejnych mistrzów?

- Mick

Sięgając po siódme zwycięstwo na siedem startów, Bartek Wiczyński zapewnił sobie w sobotę tytuł motocyklowego mistrza Polski klasy Superstock 1000. Czy dzisiaj na torze Pannonia Ring poznamy kolejnych mistrzów?

To była niesamowicie emocjonująca sobota. Połączona runda WMMP i Alpe Adria obfitowała w wyjątkowo ciekawe wyścigi. W klasie Superstock 1000 drugi w Alpe Adria Wiczyński do ostatnich metrów walczył z liderem generalki, Czechem Michałem Praskiem, ale finiszując na pierwszej pozycji w klasyfikacji WMMP zapewnił sobie siódme zwycięstwo z rzędu, a razem z nim trzeci tytuł mistrza Polski (2005 Superstock 1000, 2000 125 Sport Production). Tym sposobem w Superstock 1000 wszystko jest już jasne.

Sobotni wyścig klasy Superbike także pełen był dramatycznych zwrotów akcji. Po zaciętej walce z Austriakiem Julianem Mayerem Paweł Szkopek jechał po niemal pewne zwycięstwo, ale upadł na dwa kółka przed metą po uślizgu przedniego koła. Obrońca tytułu podniósł co prawda swoją Yamahę R1 i dojechał do mety jako trzeci w klasyfikacji WMMP, ale stracił cenne punkty do zwycięzcy, Michała Filli. Czech wcześniej przestrzelił hamowanie do ostatniego zakrętu i wracając na optymalny tor jazdy zablokował Marcina Walkowiaka, który ratując się przed zderzeniem musiał wyjechać poza tor. Walet finiszował jednak na drugim miejscu w WMMP.  Aby Paweł zapewnił sobie dzisiaj tytuł musi powiększyć przewagę nad Fillą o 17 punktów. Nie będzie to łatwe.

Piękną walkę zobaczyliśmy wczoraj także w Supersportach, z których wycofał się obrońca tytułu, trapiony awariami Sebastian Zieliński. Ostatecznie w Alpe Adria triumfował Czech Michał Chałupa, a w WMMP Marek Szkopek. Aby formalności stało się zadość, prowadzący w tabeli WMMP Marek potrzebuje dziś zaledwie szóstego miejsca.

Trzy punkty więcej niż Patryk Pazera zdobyć musi z kolei w klasie Superstock 600 Szymon Strankowski, który może już dzisiaj obronić tytuł. Wczoraj obaj zaliczyli wyścig z przygodami. Jak będzie dzisiaj?

W Pucharze Europy Stocksport 300 w sobotę dominował Daniel Blin, który dzisiaj nie może stracić więcej niż 10 punktów do wicelidera i również będzie mógł świętować tytuł.

No to zaczynamy!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl