Superprestigio: Marc Marquez kontra Tadek Błażusiak w dirt tracku!

- Piotr Jędrzejak

Tadek stanie do walki z Marquezem – nie będą ścigali się ani na asfalcie, ani w typowym offroadzie. Czy na neutralnym gruncie Polak pokona Mistrza MotoGP?

Superprestigio Dirt Track to impreza, która w tym roku odbędzie się już po raz drugi. Pierwsza edycja miała miejsce w styczniu, a pomysłodawcą był Marc Marquez. Są to wyścigi dirt track, które odbędą się w Barcelonie, w hali Palau Sant Jordi, która jest częstym miejscem rozgrywek trialowych i super enduro. W styczniu faworytami do zwycięstwa byli oczywiście Marc Marquez oraz amerykański mistrz dirt tracku, Brad Baker – po zaciętej walce wygrał Baker.

Po sporym sukcesie pierwszej edycji było pewne, że druga będzie miała jeszcze większe zainteresowanie. Do czołówki z poprzedniego roku dołączają teraz kolejne wielkie nazwiska, jak świeżo upieczony Mistrz Moto2 – Tito Rabat, Alvaro Bautista którego nie trzeba Wam przedstawiać, czy legenda WSBK (oraz dirt track!) – Troy Bayliss. Na liście startowej jest jeszcze sporo zawodników ze wszystkich 3 klas MotoGP, a swoją obecność potwierdziła także ikona Rajdu Dakar, Ivan Cervantes. Ale uwaga – w Superprestigio wystartuje również reprezentant Polski! Jest nim wirtuoz offroadu, Tadek Błażusiak!

5 tytułów mistrza w Super Enduro, 5 tytułów w Endurocrossie, czy 5-krotne zwycięstwo w Erzberg Rodero bez wątpienia potwierdzają, że ciężko znaleźć kogoś, kto będzie lepiej panował nad offroadówką, niż właśnie Tadek. Zresztą on sam zapowiada, że rywale nie będą mieli z nim łatwo:

Na pierwszym Superprestigio pojawiłem się jako widz i już wtedy wiedziałem, że będę musiał wystartować!” – mówi Błażusiak. „Wyścig będzie prawdziwym wyzwaniem, ale wiem jak konkurencyjny mogę być i jestem pewien, że z najszybszymi chłopakami nie raz powalczymy na łokcie!”

Tadek wystartuje na KTMie 350, którego właśnie specjalnie przygotowuje na tę imprezę – „już nie mogę się doczekać, żeby ostro na nim potrenować!”. Superprestigio Dirt Track odbędzie się 13. grudnia, a my z całą naszą sympatią do Marqueza przyznajemy, że tym razem nie dajemy my zbyt wielu szans! Taddy wygra!

Zobaczcie zwiastun imprezy z ujęciami z pierwszej edycji:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl