Superprestigio: Marc Marquez kontra Tadek Błażusiak w dirt tracku!
Piotr Jędrzejak
3 listopada 2014

Tadek stanie do walki z Marquezem – nie będą ścigali się ani na asfalcie, ani w typowym offroadzie. Czy na neutralnym gruncie Polak pokona Mistrza MotoGP?

Superprestigio Dirt Track to impreza, która w tym roku odbędzie się już po raz drugi. Pierwsza edycja miała miejsce w styczniu, a pomysłodawcą był Marc Marquez. Są to wyścigi dirt track, które odbędą się w Barcelonie, w hali Palau Sant Jordi, która jest częstym miejscem rozgrywek trialowych i super enduro. W styczniu faworytami do zwycięstwa byli oczywiście Marc Marquez oraz amerykański mistrz dirt tracku, Brad Baker – po zaciętej walce wygrał Baker.

Po sporym sukcesie pierwszej edycji było pewne, że druga będzie miała jeszcze większe zainteresowanie. Do czołówki z poprzedniego roku dołączają teraz kolejne wielkie nazwiska, jak świeżo upieczony Mistrz Moto2 – Tito Rabat, Alvaro Bautista którego nie trzeba Wam przedstawiać, czy legenda WSBK (oraz dirt track!) – Troy Bayliss. Na liście startowej jest jeszcze sporo zawodników ze wszystkich 3 klas MotoGP, a swoją obecność potwierdziła także ikona Rajdu Dakar, Ivan Cervantes. Ale uwaga – w Superprestigio wystartuje również reprezentant Polski! Jest nim wirtuoz offroadu, Tadek Błażusiak!

5 tytułów mistrza w Super Enduro, 5 tytułów w Endurocrossie, czy 5-krotne zwycięstwo w Erzberg Rodero bez wątpienia potwierdzają, że ciężko znaleźć kogoś, kto będzie lepiej panował nad offroadówką, niż właśnie Tadek. Zresztą on sam zapowiada, że rywale nie będą mieli z nim łatwo:

Na pierwszym Superprestigio pojawiłem się jako widz i już wtedy wiedziałem, że będę musiał wystartować!” – mówi Błażusiak. „Wyścig będzie prawdziwym wyzwaniem, ale wiem jak konkurencyjny mogę być i jestem pewien, że z najszybszymi chłopakami nie raz powalczymy na łokcie!”

Tadek wystartuje na KTMie 350, którego właśnie specjalnie przygotowuje na tę imprezę – „już nie mogę się doczekać, żeby ostro na nim potrenować!”. Superprestigio Dirt Track odbędzie się 13. grudnia, a my z całą naszą sympatią do Marqueza przyznajemy, że tym razem nie dajemy my zbyt wielu szans! Taddy wygra!

Zobaczcie zwiastun imprezy z ujęciami z pierwszej edycji:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły