Polscy juniorzy gotowi do walki w Jerez

- MotoRmania

Młodzi motocykliści Wójcik Racing Junior Teamu wystartują w najbliższy weekend w aż trzech wyścigach międzynarodowej serii European Talent Cup. Na torze w hiszpańskim Jerez de la Frontera Milan i Oleg Pawelec oraz Mateusz Pasiuk chcą zrobić kolejne postępy i zbliżyć się do czołówki.

Informacja Prasowa

Nastolatkowie, którzy rok temu zdominowali Puchar Polski Pit Bike SM, w lipcu zadebiutowali w prestiżowym cyklu ETC jako jedyni Polacy w stawce. Od początku sezonu i wyścigów na portugalskich torach Estoril oraz Portimao ścigają się w barwach polskiego Wójcik Racing Junior Teamu i ze wsparciem PKN ORLEN.

13-letni Milan Pawelec i Mateusz Pasiuk oraz o rok starszy Oleg Pawelec w najbliższy weekend mają przed sobą walkę na kolejnym nowym torze. Tym razem zmierzą się w Jerez de la Frontera na południu Hiszpanii, gdzie w lipcu odbyły się dwie rundy motocyklowych mistrzostw świata MotoGP.

Młodzi Polacy mają już za sobą pierwsze treningi. W piątek czekają ich dwie sesje kwalifikacyjne, w sobotę dwa pierwsze wyścigi, odpowiednio o 11:00 i 13:00. W niedzielę trzeci i ostatni wyścig weekendu, który ruszy w samo południe. Wszystkie trzy wyścigi będzie można oglądać w internecie. Sobotnie TUTAJ, a niedzielne TUTAJ.

„Pierwszy raz jestem na torze z tak długimi i szybkimi zakrętami, ale bardzo przypadł mi on do gustu – mówi Milan Pawelec. – Po przylocie do Hiszpanii trenowaliśmy przez dwa dni na torze Ribera pod Walencją i łapaliśmy rytm. To już nasz trzeci start w European Talent Cupie, dlatego coraz wyżej stawiamy sobie poprzeczkę. Podczas jednego z treningów byłem przez pewien czas na dziewiętnastej pozycji, dlatego chciałbym powalczyć w wyścigach o miejsca w pierwszej dwudziestce. Nie będzie to łatwe, bo do walki stanie aż 38 zawodników z całego świata, ale dam z siebie wszystko.”

„To szybki, ale trudny tor 
– dodaje Mateusz Pasiuk. – Bardzo szybkie zakręty w ostatnim sektorze są sporym wyzwaniem. Także dlatego, że często dochodzi tam do wywrotek. Treningi pokazały, że od zawodów w Portugalii zrobiliśmy postępy i jesteśmy trochę wyżej, niż podczas dwóch pierwszych rund, ale pierwszym celem nadal pozostaje zakwalifikowanie się do wyścigów, w których wystartuje tylko 38 z 42 zgłoszonych do rywalizacji zawodników. Dzisiaj nie trafiliśmy trochę z przełożeniami, dlatego myślę, że w piątek uda mi się jeszcze podkręcić tempo. Podczas wyścigów chciałbym złapać się za szybszą grupą, powalczyć i znów sporo się nauczyć.”

„Po treningach jesteśmy bardzo dobrze nastawieni do weekendu i choć Jerez to trudny tor, to jednak daje nam dużą frajdę
 – kończy Oleg Pawelec. – Cała nasza trójka była także szybsza względem rywali niż podczas poprzednich rund, co daje dodatkową motywację. Z drugiej strony spodziewamy się, że podczas kwalifikacji czołówka mocno podkręci tempo, więc nie będzie łatwo. Sporym wyzwaniem będą także temperatury, które dzisiaj dochodziły do 38 stopni, tym bardziej że w sobotę czekają nas aż dwa wyścigi. Upatrzyłem już sobie kilku rywali, z którymi chciałbym powalczyć, dlatego liczę na udane kwalifikacje i ekscytujące wyścigi.”

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl