Świetny onboard z wyścigu flat track na Troy Bayliss Classic!

- Piotr Jędrzejak

Jedziemy z Jaredem Meesem – w ciągu kilku okrążeń przebija się z końca stawki na sam szczyt!

W miniony weekend w australijskiej miejscowości Taree odbyła się już piąta edycja Troy Baylis Classic – wyścigów flat track organizowanych przez byłą gwiazdę MotoGP  i WSBK. Są to wyścigi pełnowymiarowych motocykl flat trackowych, na owalnym torze z szykaną. Na Troy Bayliss Classic pojawiają się najlepsi zawodnicy z branży. Co Troy-Bayliss-Classic taree motorcycle clubciekawe, jest to tak zwany oil-based track, czyli nawierzchnia to typowy piach oblany zużytym olejem silnikowym. To czyni tor bardziej przyczepnym, nawierzchnia jest mniej luźna i mniej podatna na zmiany wraz z upływem okrążeń. Takie rozwiązanie nie jest już zbyt popularne ze względu na ogromną szkodliwość dla środowiska…

Ale teraz obejrzyjcie jeden z wyścigów kwalifikacyjnych. Zawodnicy mieli do przejechania 7 okrążeń krótkiego toru. Po starcie, jeden z pretendentów do zwycięstwa, Jared Mees spada na 5. miejsce – to właśnie z nim jedziemy dzięki kamerce na kasku. Ale Jared nie poddaje się łatwo! W ciągu tych zaledwie kilku okrążeń przebija się na szczyt, przegrywając ten wyścig o pół długości motocykla… Finalnie jednak to właśnie Jared zwyciężył w tej edycji Troy Bayliss Classic.

Obejrzyjcie piękny wyścig, świetną walkę, ale też zwróćcie uwagę na technikę jazdy i uślizgi wszystkich zawodników.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl