KTM 1190 Adventure R w hardkorowej próbie terenowej!

- Piotr Jędrzejak

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że duże turystyczne enduraki najczęściej mają tyle wspólnego z offroadem, że można nimi zjechać na pobocze.

Ale nie w przypadku KTMa. Inżynierowie z Mattighofen biorą temat offroadu zawsze na poważnie, a więc ich nowy 1190 Chris na KTMie idzie bokiemAdventure R po prostu musi być zdolny do pokonywania ciężkich terenów. Oglądając ten film, być może wyda Wam się, że to tak naprawdę jakieś lekkie enduro w dużych plastikach, które tylko udaje 1190 Adv R. Błąd. Ten motocykl naprawę ma zadolności offroadowo-turystyczne, waży 217 kg na sucho, a potężny silnik V2 generuje 148 KM. Być może kolejnym powodem, dzięki któremu ten ogromny endurak ogarnia taką próbę, jest jego szofer – Chris Birch. Ten Nowozelandczyk ma na koncie między innymi mistrzostwo X-treme Enduro oraz zwycięstwo w Red Bull Romaniacs. To wiele tłumaczy, prawda?

Zobaczcie, co potrafi dobry rider na dobrym sprzęcie!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl