KTM 1190 Adventure R w hardkorowej próbie terenowej!
Piotr Jędrzejak
13 marca 2014

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że duże turystyczne enduraki najczęściej mają tyle wspólnego z offroadem, że można nimi zjechać na pobocze.

Ale nie w przypadku KTMa. Inżynierowie z Mattighofen biorą temat offroadu zawsze na poważnie, a więc ich nowy 1190 Adventure R po prostu musi być zdolny do pokonywania ciężkich terenów. Oglądając ten film, być może wyda Wam się, że to tak naprawdę jakieś lekkie enduro w dużych plastikach, które tylko udaje 1190 Adv R. Błąd. Ten motocykl naprawę ma zadolności offroadowo-turystyczne, waży 217 kg na sucho, a potężny silnik V2 generuje 148 KM. Być może kolejnym powodem, dzięki któremu ten ogromny endurak ogarnia taką próbę, jest jego szofer – Chris Birch. Ten Nowozelandczyk ma na koncie między innymi mistrzostwo X-treme Enduro oraz zwycięstwo w Red Bull Romaniacs. To wiele tłumaczy, prawda?

Zobaczcie, co potrafi dobry rider na dobrym sprzęcie!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły