3 runda zawodów PITBIKE MRF cup już za nami!
Adam Lambryczak
5 września 2013

W zawodach udział wzięli zawodnicy z całej Polski: Kielce, Gdańsk, Ostrów to tylko niektóre miejsca gdzie jazdę na PITBIKE-ach traktuje nie tylko, jako zabawę, ale jak całe życie.

Ostatecznie po porannych treningach, na których zawodnicy mogli zapoznać się z nowo wybudowanym torem w zawodach wystartowało 12 zawodników. Podczas wyścigów nie zabrakło też lokalnego akcentu, ponieważ do walki o pierwsze miejsce staneli lokalni zawodnicy: Michał Kuczyński oraz Artur Puzio. Zawody odbywały się według systemu pucharowego, przy czym w kwalifikacjach zawodnicy walczyli o uzyskanie jak najlepszej pozycji startowej. „W motocrossie tak jak w żużlu liczy się dobre wyjście ze startu, aby później nie musieć przebijać się na czoło stawki wśród kłębów kurzu” tłumaczy Artur Puzio.  Po kwalifikacjach zawodnicy zmierzyli się w trzech finałowych wyścigach, z których suma uzyskanych punktów decydowała o zdobytej pozycji.

W pierwszym, niezwykle emocjonującym wyścigu mogliśmy podziwiać przepiękną rywalizację o pierwszą pozycję pomiędzy Arturem Puzio (MRF racing team), a Igorem Brzozowskim (YCF team). Drugi wyścig był równie emocjonujący, co pierwszy. Po udanym starcie i pierwszym okrążeniu na prowadzenie wysunął się Artur Puzio, tuż za nim przez większą część wyścigu jechał Michał Kuczyński jednak znajdujący się na 3 miejscu Igor Brzozowski postanowił nie dawać za wygraną i na 4 okrążeniu udało mu się wyprzedzić Michała. Na 2 okrążenia przed metą próbował jeszcze wyprzedzić Artura jednak przez drobny błąd nie zdołał opanować motocykla i musiał uznać wyższość rywala kończąc swoje zmagania w wyścigu po dość poważnie wyglądającym upadku.

Wyścig 1:  1. Igor Brzozowski, 2. Artur Puzio, 3. Robert Wilkaniec (Olsztynek)

Wyścig 2:  1. Artur Puzio, 2. Michał Kuczyński,  3. Mikołaj Kryczka

Wyścig 3.  1. Artur Puzio,  2. Mikołaj Kryczka,  3. Michał Kuczyński

Wyniki Końcowe:

1.   Artur Puzio (Barcin) 40 pkt

2.   Mikołaj Kryczka (Kielce) 29 pkt

3.   Michał Kuczyński ( Barcin) 27 pkt

Nagrodę PITBIKE MRF cup za „najlepszą glebę” zdobył Igor Brzozowski

Artur Puzio o torze i zawodach w Kani: „Nowy tor, na którym odbywały się wyścigi był perfekcyjnie przygotowany i umożliwiał walkę na całej długości. Elementy, które znajdowały się na torze takie jak wysokie skoki oraz zakręty z dużymi bandami sprawiały, że wyścigi były bardzo dynamiczne. Jest to już 3 tor, który znajduje się w gminie Barcin i bardzo się cieszę, że coraz więcej osób zaczyna pasjonować się sportami motorowymi w naszym regionie. Chciałbym serdecznie podziękować Pani Marii i Mariuszowi Kuczyńskim za bardzo dobre przygotowanie i udostępnienie toru oraz Burmistrzowi Michałowi Pęziakowi za pomoc w organizacji zawodów. Mam nadzieję, że już niedługo będzie można oglądać zmagania Barcińskich zawodników w Mistrzostwach Polski, z tego co widziałem na zawodach to tylko kwestia czasu.”

 

Adam Lambryczak
Redaktor naczelny

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły