Zobacz to jeszcze raz: Dovizioso pokonuje Marqueza na ostatnim okrążeniu GP Austrii 2019

- Piotr Jędrzejak

Co to był za wyścig! Głównie dlatego, że na Red Bull Ringu w końcu nie oglądaliśmy tak zwanego one-man-show. Tym razem Marquez nie prowadził samotnie. Początkowo pozycję lidera przejął Fabio Quartararo, później Marc Marquez pojedynkował się z Andreą Dovizioso.

Na pierwszym zakręcie finałowego okrążenia panowie wymienili się pozycjami, ale po chwili Dovi stracił dystans. Mogło wydawać się, że to już koniec walki. Ale kulminacja emocji miała miejsce w ostatnich dwóch zakrętach, kiedy to Włoch… A zresztą zobaczcie sami!

„Nie planowałem tego ataku, ale na finiszu Marc miał dużo mniej przyczepności w prawych zakrętach, więc wykorzystałem to” – powiedział po wszystkim Dovizioso.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl