Znamy listy teamów Moto2 i Moto3 na 2020
Mick
26 września 2019

30 w Moto2 i 31 w Moto3, tylu zawodników zobaczymy w przyszłym roku w mistrzostwach świata mniejszych klas. Organizatorzy opublikowali właśnie listę zespołów zatwierdzonych na sezon 2020. Wszystkie – z jednym wyjątkiem – wystawią po dwóch zawodników.

Liczba zespołów Moto2 stopniała z 18 do 15. Znikają Kiefer, Tasca i Tech 3. Ten ostatni po wycofaniu się z Moto2 marki KTM przenosi się do Moto3 (choć oczywiście nadal pozostaje także w MotoGP). Z najmniejszej klasy po latach znika z kolei ekipa WWR, która wystawia w tym roku Jaume Masię i Andreę Migno. Dwa motocykle wystawi za to team Maxa Biaggiego.

Lista zespołów na sezon 2020 poniżej. Tymczasem przed końcem tego sezonu ekipy muszą potwierdzić nazwiska zawodników. Sporo elementów tej układanki już znamy, ale to temat na osobnym materiał.

Foto: Flexbox HP 40

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły