Znamy listy teamów Moto2 i Moto3 na 2020

- Mick

30 w Moto2 i 31 w Moto3, tylu zawodników zobaczymy w przyszłym roku w mistrzostwach świata mniejszych klas. Organizatorzy opublikowali właśnie listę zespołów zatwierdzonych na sezon 2020. Wszystkie – z jednym wyjątkiem – wystawią po dwóch zawodników.

Liczba zespołów Moto2 stopniała z 18 do 15. Znikają Kiefer, Tasca i Tech 3. Ten ostatni po wycofaniu się z Moto2 marki KTM przenosi się do Moto3 (choć oczywiście nadal pozostaje także w MotoGP). Z najmniejszej klasy po latach znika z kolei ekipa WWR, która wystawia w tym roku Jaume Masię i Andreę Migno. Dwa motocykle wystawi za to team Maxa Biaggiego.

Lista zespołów na sezon 2020 poniżej. Tymczasem przed końcem tego sezonu ekipy muszą potwierdzić nazwiska zawodników. Sporo elementów tej układanki już znamy, ale to temat na osobnym materiał.

Foto: Flexbox HP 40

Zrzut ekranu 2019-09-26 o 14.02.14

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl