Za kulisami Ducati Corse: jak wygląda dzień testowy zespołu MotoGP?
Piotr Jędrzejak
23 października 2014

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda dzień roboczy całego zespołu MotoGP?

W czasie weekendu wyścigowego wszyscy nie tylko walczą z innymi zawodnikami i zespołami, ale również z czasem. Natomiast gdy zespół jest na całodniowym teście, nie ma presji i wszystko – od obliczeń, przez naprawy i montaż nowych części, a na testowaniu i zbieraniu danych kończąc – można robić ze zdecydowanie większym luzem. To właśnie dlatego kierowcy Ducati, czyli Cal Crutchlow, Andrea Dovizioso, Andrea Iannone i Michele Pirro zgodnie przyznają, że wszyscy uwielbiają testy. No tak, w końcu nie ma to, jak cały dzień luźnego latania Ducati Desmosedici na torze… 😉 Z drugiej jednak strony Pirro (kierowca testowy) zauważa, że o ile w czasie weekendu wyścigowego cała siła skupia się na dwóch 45-minutowych sesjach, to w czasie dnia testowego jeździ się cały dzień – to oznacza, że trzeba pozostać skupionym i konkurencyjnym przez wiele godzin, a to nie jest łatwe zadanie. Iannone dodaje też, że czasem rozwój danego podzespołu może pójść w złą stronę, ale takie właśnie są testy.

Sprawdźcie ciekawe video od Ducati, w którym zobaczycie, jak wygląda praca zespołu od kuchni. Nie zabrakło kilku ujęć z przelotów (świetnie brzmiących!) fabrycznych Desmosedici, ujęć z wewnątrz garażu oraz oczywiście wypowiedzi oraz komentarzy kierowców i członków zespołu.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły