Za kulisami Ducati Corse: jak wygląda dzień testowy zespołu MotoGP?

- Piotr Jędrzejak

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda dzień roboczy całego zespołu MotoGP?

W czasie weekendu wyścigowego wszyscy nie tylko walczą z innymi zawodnikami i zespołami, ale również z czasem. Natomiast gdy zespół jest na całodniowym teście, nie ma presji i wszystko – od obliczeń, przez naprawy i montaż nowych części, a na testowaniu i zbieraniu danych kończąc – można robić ze zdecydowanie większym luzem. To właśnie dlatego kierowcy Ducati, czyli Cal Crutchlow, Andrea Dovizioso, Andrea Iannone i Michele Pirro zgodnie przyznają, że wszyscy uwielbiają testy. No tak, w końcu nie ma to, jak cały dzień luźnego latania Ducati Desmosedici na torze… 😉 Z drugiej jednak strony Pirro (kierowca testowy) zauważa, że o ile w czasie weekendu wyścigowego cała siła skupia się na dwóch 45-minutowych sesjach, to w czasie dnia testowego jeździ się cały dzień – to oznacza, że trzeba pozostać skupionym i konkurencyjnym przez wiele godzin, a to nie jest łatwe zadanie. Iannone dodaje też, że czasem rozwój danego podzespołu może pójść w złą stronę, ale takie właśnie są testy.

Sprawdźcie ciekawe video od Ducati, w którym zobaczycie, jak wygląda praca zespołu od kuchni. Nie zabrakło kilku ujęć z przelotów (świetnie brzmiących!) fabrycznych Desmosedici, ujęć z wewnątrz garażu oraz oczywiście wypowiedzi oraz komentarzy kierowców i członków zespołu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl