Wypadek Pedrosy i Dovizioso: wzorowa reakcja!
Piotr Jędrzejak
12 kwietnia 2016

Pedrosa zdjął z toru Dovizioso. To nieprzyjemna sytuacja, ale reakcja Hiszpana okazała się wzorem fair play do naśladowania.

Nie bez powodu Mick ochrzcił minione GP Ameryk jako „teksańska masakra”. Wyścig rozgrywający się w Austin, w Teksasie, okazał się strasznym pogromem dla zawodników. Marquez rozgromił wszystkich z ogromną przewagą, ale zanim to się stało, na początku wyścigu odpadł Valentino Rossi. W późniejszej fazie Bradley Smith niemalże skosił swoim motocyklem Cala Crutchlowa, który przewrócił się kilka sekund wcześniej. Jednak najbardziej pechowy, a jednocześnie najgłośniejszy wypadek to Andrea Dovizioso i Dani Pedrosa. Przypomnijmy to sobie!

Panowie jechali odpowiednio na 3. i 4. miejscu. Na bardzo trudnym hamowaniu, zaraz po prostej startowej, Dani zaczął tracić przyczepność przedniej opony. Motocyklem rzuciło, zaliczył lowside’a, wyrzuciło go niemalże na wprost. Niestety na jego drodze trafił się Andrea Dovizioso… Wypadek wyglądał bardzo nieprzyjemnie, ale na szczęście żadnemu z zawodników nic się nie stało, poza tym, że to już drugi wyścig z rzędu, gdy Andrea jest ściągnięty na pobocze przez innego zawodnika… Jednak reakcja Daniego okazała się wzorem do naśladowania – nie zainteresował się niczym innym, a od razu podbiegł do Dovizioso.

Pedrosa and Dovizioso crash at #AmericasGPThat was one hard hit for Andrea Dovizioso at #AmericasGP, falling with Dani Pedrosa down at turn 1. Both fortunately OK…

Opublikowany przez MotoGP na 11 kwietnia 2016

Dovizioso od razu udał się do boksów. Dani przejechał kilka okrążeń, jednak zaraz też zjechał. Jak tylko zdjął kask, natychmiast powędrował do boksu Ducati, przeprosić Andreę. Nie wiemy co sobie powiedzieli, ale „ten obraz wyraża 1000 słów”.

Pedrosa apologises to DoviziosoA great display of sportsmanship from Dani Pedrosa, heading straight to Andrea Dovizioso’s garage upon pitting to apologise for taking him out at turn one.#AmericasGP

Opublikowany przez MotoGP na 10 kwietnia 2016

Zobaczcie też, jak wyglądały wspomniane wcześniej wypadki Rossiego oraz Crutchlowa i Smitha.

Rossi crashes at #AmericasGPA premature exit from the #AmericasGP for Valentino Rossi VR46 Official. Fortunately, he’s OK despite the quick crash.

Opublikowany przez MotoGP na 11 kwietnia 2016

Crutchlow and Smith crash at #AmericasGPA close call for Cal Crutchlow at #AmericasGP, very nearly getting collected by Bradley Smith’s machine…

Opublikowany przez MotoGP na 11 kwietnia 2016

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły