Wstępny kalendarz MotoGP 2018
Mick
14 września 2017

Właśnie opublikowano wstępny kalendarz MotoGP na przyszły sezon. Sprawdźmy, czego ciekawego można się spodziewać!

Zacznijmy od najważniejszych informacji dla nas, czyli rund blisko Polski. Sachsenring tym razem nie zaraz po Assen, ale z tygodniem przerwy. Następnie wakacje, a po nich Brno (5 sierpnia) oraz Austria (12 sierpnia) tydzień po tygodniu, czyli dokładnie jak w tym roku.

Zobaczcie też oficjalne video promujące nowy kalendarz:

Pod znakiem zapytania tor na którym odbędzie się GP Wielkiej Brytanii. Czy rzeczywiście wróci Donington Park czy to tylko walka o kasę z Silversone?

Jedyna nowość, GP Tajlandii, pojawi się na początku października. Później weekend przerwy i tradycyjnie trzy rundy azjatyckie.

Co ciekawe, sezon nam się trochę wydłuży, bo zacznie się już w połowie marca, a skończy w połowie listopada.

Poza tym wszystko fajnie rozstrzelone, bo nie ma zawodów tydzień w tydzień, a wyjątkiem jest Brno i Austria, ale to akurat chyba plus. Ponadto tradycyjnie rundy pod koniec sezonu odbywają się jako trzy weekendy z rzędu.

To na które GP się wybieracie?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły