Wstępny kalendarz MotoGP 2018

- Mick

Właśnie opublikowano wstępny kalendarz MotoGP na przyszły sezon. Sprawdźmy, czego ciekawego można się spodziewać!

Zacznijmy od najważniejszych informacji dla nas, czyli rund blisko Polski. Sachsenring tym razem nie zaraz po Assen, ale z tygodniem przerwy. Następnie wakacje, a po nich Brno (5 sierpnia) oraz Austria (12 sierpnia) tydzień po tygodniu, czyli dokładnie jak w tym roku.

Zobaczcie też oficjalne video promujące nowy kalendarz:

Pod znakiem zapytania tor na którym odbędzie się GP Wielkiej Brytanii. Czy rzeczywiście wróci Donington Park czy to tylko walka o kasę z Silversone?

Jedyna nowość, GP Tajlandii, pojawi się na początku października. Później weekend przerwy i tradycyjnie trzy rundy azjatyckie.

Co ciekawe, sezon nam się trochę wydłuży, bo zacznie się już w połowie marca, a skończy w połowie listopada.

Poza tym wszystko fajnie rozstrzelone, bo nie ma zawodów tydzień w tydzień, a wyjątkiem jest Brno i Austria, ale to akurat chyba plus. Ponadto tradycyjnie rundy pod koniec sezonu odbywają się jako trzy weekendy z rzędu.

To na które GP się wybieracie?

motogp kalendarz 2017

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl