Wsparcie dla Quartararo już widoczne

- Mick

Swoje barwy na torze Sepang zaprezentowały dzisiaj nie tylko fabryczne ekipy Yamahy i Suzuki, ale także wspierany przez Yamahę zespół Petronasa, w którym ponownie zobaczymy Franco Morbidelliego i Fabio Quartararo. Fabryczne wsparcie dla Francuza już jest widoczne gołym okiem.

Quartararo, który w przyszłym roku zastąpi Valentino Rossiego w fabrycznej ekipie, już w tym sezonie otrzyma od Yamahy pełne, fabryczne wsparcie. Potwierdzeniem tego są chociażby motocykle, które zobaczyliśmy podczas dzisiejszej prezentacji. O ile Morbidelli korzysta praktycznie z ubiegłorocznej maszyny, Quartararo posiada fabryczny motocykli w tegorocznej specyfikacji, co widać m.in. po innym wlocie powietrza. Takim samym, jak w motocyklach Rossiego i Vinalesa.

Sam Fabio zachowuje jednak zimną krew i przyznaje, że jego celem jest walka o pierwszą piątkę, podia i zwycięstwa. O rywalizacji o tytuł Francuz póki co nie myśli i podchodzi do zmagań „wyścig po wyścigu”. Morbidelli chce z kolei poprawić swoje tempo wyścigowe i ubiegłoroczne wyniki.ae1i2043

Tym sposobem dynamika w zespole całkowicie się zmienia. Rok temu to Morbidelli był wyraźnym numerem jeden jako były mistrz świata Moto2 i zawodnik z rokiem doświadczenia w MotoGP. Quartararo był z kolei debiutantem, co do którego „papierów na MotoGP” wielu miało wątpliwości. Dwanaście miesięcy później sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Teraz czas przekonać się, co obaj pokażą na torze.

Warto przy tym pamiętać, że rola Quartararo nie kończy się na walce o wyniki. Dysponując pełnym wsparciem i inżynierami Yamahy, Fabio będzie miał także wpływ na rozwój motocykla zarówno na ten, jak i przyszły rok.

Prezentację ekipy Petronas Yamaha możecie obejrzeć tutaj:

LIVE �: Watch the 2020 Petronas Yamaha SRT presentation from Sepang �

It’s officially time! Here’s Franco Morbidelli and Fabio Quartararo to reveal our 2020 livery…

PETRONAS MOTORSPORTS | MotoGP | #SepangRacingTeam

Opublikowany przez PETRONAS SRT Czwartek, 6 lutego 2020

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl