Wiemy więcej o przyszłości Valentino Rossiego

- Mick

Jeśli postanowi nie kończyć swojej kariery po sezonie 2020, Valentino Rossi pozostanie w MotoGP w barwach zespołu Petronas Yamaha, ale nową umowę podpisze raczej tylko na rok. A co z jego mechanikami?

Podczas dzisiejszej prezentacji ekipy Monster Energy Yamaha, Valentino Rossi przyznał, że nie podejmie decyzji odnośnie swojej przyszłości, dopóki nie przekona się jak bardzo konkurencyjny będzie w tym roku. Nastąpi to w okolicach wakacyjnej przerwy. Jeśli jednak postanowi pozostać w MotoGP na dłużej, nie będzie to dwuletnia umowa, a raczej kontrakt tylko na sezon 2021.

Wciąż nie wiadomo, co w takiej sytuacji stałoby się z wieloletnimi mechanikami Rossiego. Choć Włoch nadal otrzyma w Petronasie fabryczne wsparcie Yamahy, to jednak priorytet jeśli chodzi o dobór mechaników będzie miał jego następca w fabrycznym składzie, Fabio Quartararo.

Rossi przyznał dzisiaj, że nie rozmawiał jeszcze z Yamahą na temat ewentualnego zabrania ze sobą swoich mechaników, ale wiele zależało będzie od Quartararo i tego, z kim będzie chciał pracować Francuz, a także, czy zabierze ze sobą kogoś z Petronasa.

„Podoba mi się pomysł startów w barwach VR46, ale to trudne, bo nie mamy na to pieniędzy. Petronas to dobra opcja. To młody zespół z dużym budżetem – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami po oficjalnej prezentacji, przyznając jednocześnie, że jest mało prawdopodobne, aby ekipa VR46 nawiązała współpracę z Petronasem: „To ciekawy pomysł, ale Petronas nas nie potrzebuje. Poza tym robią świetną robotę.”

„Jeśli będę konkurencyjny i pozostanę w MotoGP po sezonie 2021, zmieni się tylko kolor motocykla i niewiele więcej…” – zakończył „Doktor”.

Jeśli faktycznie trafi do Petronasa, z kim wolałby dzielić garaż? Z Jorge Lorenzo czy przyrodnim bratem, Lucą Marinim? „Z Franco Morbidellim – przyznał, szeroko się uśmiechając i zręcznie wymigując się od odpowiedzi na delikatne pytanie. – Startowaliśmy już wspólnie z Jorge, ale Petronas stawia na młodość, a Franco robi dobrą robotę.” 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl