Valentino Rossi zmieni zespół?

- Mick

Dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi w wywiadzie dla włoskiego dziennika Gazzetta Dello Sport przyznał, że nie miałby nic przeciwko opuszczeniu w sezonie 2021 fabrycznej ekipy Monster Yamaha i dołączeniu do prywatnego zespołu Petronas Yamaha.

„Nie widzę w takiej zmianie większej różnicy – powiedział 40-latek. – Wolałbym zostać tu gdzie jestem, ale mamy dwa miejsca i trzech zawodników, a Petronas nie jest złym zespołem. Wszystko jednak jest możliwe. Może Vinales odejdzie, albo Quartararo zmieni motocykl”. 

Rossi mówił już wcześniej, że decyzję i ewentualnym pozostaniu w MotoGP po sezonie 2020 podejmie dopiero po pierwszych pięciu lub sześciu wyścigach tego roku. Yamaha co prawda daje mu wolną rękę i nie zamierza zostawiać go na lodzie, ale może się okazać, że faktycznie Włoch będzie musiał zrobić miejsce w fabrycznym zespole dla Quartararo, który podobno już kuszony jest przez japońską markę pięcioma milionami euro.

Z drugiej strony sporo mówi się w ostatnim czasie o ewentualnym odejściu Vinalesa do Ducati, więc wszystko jeszcze możliwe. Tym bardziej, że Rossi może równie dobrze zdecydować o zakończeniu kariery.

Wszystkie te decyzje dotyczą jednak dopiero sezonu 2021, bo w tym roku sytuacja w stawce jest już jasna.

Co Waszym zdaniem stanie się z Valentino Rossim w 2021 roku?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl