Valentino Rossi wznawia treningi. W czwartek Misano!

- Mick

„Doktor” ma już za sobą pierwsze po lockdownie okrążenia na swoim ranczu w Tavullii. W czwartek będzie jeździł R1-ką na Misano!

Dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata na początku marca był zmuszony zamknąć tor flat trackowy na swoim ranczu i podobnie jak całe Włochy utknął w domu z wiadomych powodów.

Dzięki poluzowaniu restrykcji fabryczny zawodnik Yamahy mógł już jednak wrócić do treningów. Kilka dni temu „Doktor” razem z Franco Morbidellim i Lucą Marinim wznowił treningi na ranczu. Zobaczcie kilka zdjęć:

https://www.instagram.com/p/CAC9oMCjKZN/?utm_source=ig_web_copy_link

Teraz Misano

Na tym nie koniec. Już pojutrze, w czwartek, aż czterdziestu zawodników weźmie udział w treningach zorganizowanych przez włoską federację na torze Misano, na którym właśnie zakończyło się wylewanie nowego asfaltu.

Jak donosi portal GPOne.com, wśród zawodników będzie Valentino Rossi oraz członkowie jego Akademii, a więc zarówno Morbidelli i Marini, jak i chociażby Pecco Bagnaia z ekipy Pramac Ducati.

Tymczasem w niedzielę Rossiego i Bagnaię czeka walka w wirtualnym Grand Prix na torze w Misano, gdzie w grze MotoGP 20 zmierzą się m.in. z Marquezami, Vinalesem czy Alexem Rinsem. Zapowiada się ciekawie.

Rywale także już trenują

Na motocykle wrócili też inni zawodnicy MotoGP. Na wspólne treningi motocrossowe wybrali się w ostatnich dniach fabryczni zawodnicy Ducati, Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci. Dołączył do nich m.in. Lorenzo Baldassarri z Moto2, który jest pod opieką tego samego managera co Dovi.

https://www.instagram.com/p/CACthJ0Iz6b/?utm_source=ig_web_copy_link

Na taki luksus, jak ponownie treningi, nie mogą póki co pozwolić sobie zawodnicy w Hiszpanii, którzy dopiero od kilku dni mogą w ogóle wychodzić z domów w celach rekreacyjnych. Na pierwszą od 50 dni przejażdżkę na rowerach wybrali się niedawno bracia Marquezowie z ekipy Repsol Honda.

https://www.instagram.com/p/B_2IJ4PH97W/?utm_source=ig_web_copy_link

Z kolei w USA regularnie treningi Supermoto pod okiem Johna Hopkinsa przeprowadza Joe Roberts, który zaimponował pole position wywalczonym do marcowego wyścigu Moto2 w Katarze.

https://www.instagram.com/p/B_agGpsFV7A/?utm_source=ig_web_copy_link

Kiedy ruszy sezon?

Tymczasem organizatorzy MotoGP cały czas pracują nad wznowieniem tegorocznej rywalizacji. Dorna razem z władzami Andaluzji przedstawiła rządowi Hiszpanii propozycję organizacji w lipcu dwóch GP pod rząd na torze Jerez.

Rosną także szanse na organizację pozostałych hiszpańskich rund, w Barcelonie, Aragonii i Walencji, a także wyścigów w Brnie, na Red Bull Ringu i Misano.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl