Treningi przed FIM EWC Bol d’Or na Paul Ricard już za dwa tygodnie!

- Mick

Francuzi dotrzymali słowa. Tak jak pisaliśmy kilka tygodni temu; chcieli otworzyć tory wyścigowe jeszcze w maju i faktycznie to zrobią!

Już w dniach 23-24 maja na torze Paul Ricard odbędą się dwudniowe treningi motocyklowe. Dla zawodników FIM EWC to idealna okazja, aby potrenować przed wrześniowym wyścigiem Bol d’Or.

Treningi będą bowiem odbywały się na tej samej, liczącej 5,8 km konfiguracji toru, co właśnie 24-godzinny wyścig FIM EWC czy Grand Prix Francji Formuły 1.

Aby wziąć udział w treningach trzeba posiadać francuską licencję albo kupić z wyprzedzeniem specjalny „Circuit Pass” na jednorazowy trening.

Nie widzimy co prawda nigdzie opcji zarezerwowania terminu dla zawodników spoza Francji, a póki co granice i tak pozostają zamknięte, ale treningi na Paul Ricard to kolejne światełko w tunelu.

Dla nas francuski tor to wyjątkowe miejsce. To właśnie tam rok temu polski zespół Wójcik Racing Team wywalczył historyczne, pierwsze podium w klasyfikacji FIM EWC.

Jednocześnie już od kilkunastu dni trenować można także na słowackim torze Slovakiaring, na którym w czerwcu odbędą się także „polskie” treningi z naszym Pejserem w roli instruktora. Na miejscu pojawią się także zawodnicy Wójcik Racing Teamu.

Wraca „normalność”? Oby!

Foto: Mateusz Jagielski / Wójcik Racing Team

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl