Umowa poufności z HRC: żółte pudełko tajemnic i zakaz rozmowy nawet z partnerką

- Piotr Jędrzejak

Sprawdźcie, jak wyglądała umowa poufności pomiędzy HRC i inżynierem zespołu wyścigowego z roku 1999.

Umowa poufności nie jest w biznesie żadną nowością. Często zawierana jest pomiędzy firmami lub firmami i ich pracownikami, a dotyczy zakazu ujawniania wszelkich informacji i technologii, które są specyficzne dla danej branży czy przedsiębiorstwa. Świetnym przykładem zastosowania umowy poufności jest stanowisko inżyniera w zespole wyścigowym.

Redakcja Superbikeplanet.com opublikowała właśnie zdjęcie umowy poufności z dnia 5 lutego 1999 roku. Przedsiębiorstwem jest w tym przypadku HRC – Honda Racing Corporation, czyli wyścigowy oddział Hondy.

Jak zauważa Mick, umowa sprawia wrażenie prawdziwej i wygląda, jakby była przygotowana dla inżyniera w zespole wyścigowym. Co ciekawe, jest to dość lekka forma umowy – w pierwszym podpunkcie widzimy „request”, czyli grzeczną prośbę. Ostatni akapit wprawdzie mówi o „podjęciu czynności prawnych w razie wycieku informacji”, jednak w dzisiejszych czasach umowy poufności są znacznie bardziej precyzyjne i rygorystyczne, a grożą wysokimi karami pieniężnymi.

Umowa poufności - kliknij aby zobaczyć w pełnym rozmiarze.

Umowa poufności – kliknij aby zobaczyć w pełnym rozmiarze.

Co ciekawsze podpunkty:

– Umowa zakazuje wnoszenia prywatnych toreb oraz kamer/aparatów na teren biura i warsztatu.

– Notatki i dokumenty muszą być przechowywane w żółtym pudełku tajemnic.

Obszar pracy jest ściśle określony.

– Pracownik musi nosić plakietkę z imieniem na ramieniu.

Szafki trzeba codziennie zamykać po wyjściu z HRC.

– O swojej pracy i wiedzy nie można rozmawiać z rodziną, przyjaciółmi, partnerką oraz nieautoryzowanymi osobami trzecimi.

– Gdy dziennikarze zadają pytanie na torze, trzeba rozmawiać z nimi rozsądnie. Należy zadowolić ich jakąś ogólną informacją, jak na przykład ogłoszona publicznie, podstawowa specyfikacja.

– Jesteś częścią topowego, profesjonalnego zespołu GP. HRC ufa tobie i wierzy w twoje umiejętności. Nie ma sensu, abyś przekazywał swoją wiedzę, umiejętności oraz know-how swoim konkurentom.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl