Stoner prezentuje swoją wyścigówkę V8
Piotr Jędrzejak
27 lutego 2013

Była gwiazda MotoGP już na dobre zakotwiczyła się w australijskiej serii V8.

Casey Stoner, dwukrotny mistrz MotoGP, zaprezentował właśnie swoją nową furę. Jest to Red Bull Racing Holden Commodore VE z numerem 27, którym Casey ścigał się będzie w wyścigach Dunlop V8 Series – przedsionku do klasy V8 Supercars. Pierwsza runda już w najbliższy weekend na drogowym torze w mieście Adelaide. Treningi rozpoczynają się w czwartek, wyścigi w piątek, a podekscytowany Stoner powiedział:

„To będzie wielkie doświadczenie pełne nauki w bardzo krótkim czasie. Nie mogę doczekać się ostrego ganiania po ulicach i to w pełni legalnie, powinno być trochę zabawy.”

Stoner podpisał roczny kontrakt, ale jeżeli się sprawdzi w wyścigach (a wiele na to wskazuje), to za rok awansuje do V8 Supercars. Dla zagorzałych fanów MotoGP jest jeszcze cień szansy, że Australijczyk wystartuje z dzikimi kartami. Może to nie Honda RC213V, ale nowa fura Caseya brzmi chyba całkiem nieźle?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły