Start Caseya Stonera w serii V8 – jak mu poszło?
Piotr Jędrzejak
4 marca 2013

Pierwszy z dwóch wyścigów I rundy serii Dunlop V8 nie udał się Stonerowi najlepiej. Kwalifikacje, mimo że z problemami z ustawieniem samochodu, Casey zakończył na dobrej, 12. pozycji. Po starcie wyścigu awansował najwyżej na 10. lokatę, później zaczął tracić grunt i będąc na 13. miejscu, na 11 z 20 okrążeń złapał gumę i zaliczył stłuczkę z betonową ścianą.

Drugi wyścig poszedł już zdecydowanie lepiej. Jako, że Casey nie ukończył pierwszego startu, drugi raz musiał ruszać aż z 28. miejsca. Okazało się jednak, że dzięki awansowaniu na bardzo dobrą, 14. lokatę, to właśnie Stoner był gwiazdą ulicznego wyścigu w Adelaide! Szef zespołu powiedział, że Casey ma niesamowity talent, a były mistrz MotoGP, mimo kilku błędów, był zadowolony ze swojej pierwszej rundy. Na długoterminowe plany jest jednak jeszcze zbyt wcześnie.

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły