Stało się! GP Tajlandii przesunięte!

- Mick

Choć organizatorzy MotoGP chyba jeszcze tego nie wiedzą, bo odsypiają w Europie trudną niedzielę, to jednak władze Tajlandii podjęły już decyzję.

Wczoraj organizatorzy MotoGP zmuszeni byou odwołać pierwszy wyścig w Katarze dla królewskiej klasy, ponieważ Katar wprowadził restrykcje dotyczące podróżnych z Włoch. Każdy, kto przylatuje do Kataru z tego kraju lub był tam przez dwa ostatnie tygodnie, trafia prosto z lotniska na obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę, albo wraca do Italii bez opuszczania lotniska.

Co prawda w Katarze wystartują zawodnicy Moto3 i Moto2, bo oni są już na miejscu, ale na tym problemy się nie kończą.

Władze Tajlandii, gdzie GP miało odbyć się 22 marca, z jednej strony także obawiają się wirusa, a z drugiej nie chcą pokazać bierności przed swoimi obywatelami, więc dziś w nocy europejskiego czasu podjęły decyzję o przesunięciu wyścigu. Na szczęście w przeciwieństwie do GP Kataru rywalizacja nie zostaje całkowicie odwołana, a jedynie przesunięta na późniejszy, zapewne jesienny termin.

Tak naprawdę nie było wyjścia i sytuacja jest trochę nawet na rękę organizatorom. Spora część padoku MotoGP to Włosi i choć wielu z nich zostało w Katarze po niedawnych testach, to jednak nie wszyscy. W takiej sytuacji problemem są nawet tak prozaiczne kwestie jak… pakowanie.

Caly sprzęt MotoGP został po testach na torze Losail, gdzie praktycznie wszystko jest rozstawione w garażach i gotowe na przyjazd zawodników. Ktoś jednak musi to złożyć, a biorąc pod uwagę fakt, że niemal połowa ekip pochodzi z Włoch – fabryczna Yamaha, Ducati, Pramac, LCR – nie będzie tego komu zrobić.

Brzmi banalnie, ale odwołanie GP Tajlandii daje więcej czasu na to, aby uprzątnąć boksy w Katarze i wysłać je prosto do USA.

Tym sposobem sezon MotoGP ruszy w kwietniu w Austin. Pod warunkiem, że do tego czasu USA nie wprowadzą restrykcji dla podróżnych z Włoch, a takie funkcjonują już od miesiąca dla Chińczyków.

Możliwe więc, że to wcale nie koniec!

MotoGP nie jest jedynym motorsportem dotkniętym przez koronawirusa. Z jego powodu odwołano także oficjalne testy cyklu Euroformula Open w Barcelonie oraz pierwszą rundę japońskiej Super Formuły. Podczas trwających właśnie w Bahrajnie testów Formuły 2 zabrakło na torze jednego z kierowców, który utknął w hotelu na Teneryfie, objętym kwarantanną z powodu wykrycia przypadku wirusa.

Co stanie się z zaplanowaną na następny weekend rundą WorldSBK w Katarze oraz wyścigiem F1 w Australii? Czekamy, przy czym decyzje nie są już w rękach organizatorów, a rządów.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl