Rossi i Vinales w nowych barwach w MotoGP

- Mick

Fabryczna ekipa Yamahy w MotoGP od przyszłego roku zmieni barwy i głównego sponsora. Po zakończeniu pięcioletniej współpracy z hiszpańską telewizją Movistar, zespół dla którego jeżdżą Valentino Rossi i Maverick Vinales połączy siły z producentem napojów Monster Energy.

Choć po raz pierwszy usłyszeliśmy i pisaliśmy o takich planach już podczas ubiegłorocznego Grand Prix Czech w Brnie, dopiero teraz nieoficjalne informacje stały się faktem. Monster już od pewnego czasu chciał zacieśnić swoją współpracę z fabryczną ekipą Yamahy, której jest jednym z głównych, ale nie tytularnych sponsorów. Amerykański gigant wspiera także Rossiego i Vinalesa na mocy osobistych kontraktów. Teraz, kiedy umowa Yamahy z Movistarem dobiegła końca, a sponsorowana przez Monstera ekipa Tech 3 przechodzi pod skrzydła KTM-a i Red Bulla, wszystko idealnie złożyło się w jedną całość.

Pytanie, czy motocykle Rossiego i Vinalesa będą od przyszłego roku wyglądały tak samo jak te z Tech 3 obecnie czy jednak pozostaną na nich charakterystyczne dla Yamahy, niebieskie barwy? Tak właśnie wygląda to w przypadku współpracy obu marek w innych seriach, a ta jest intensywna m.in. w off-roadzie czy wyścigach w USA.

Teraz, kiedy Yamaha ma już zapewnione wsparcie finansowe na kilka kolejnych sezonów (długość nowej umowy z Monsterem poznamy pewnie w Brnie) oraz skład (Rossi i Vinales zostają w zespole na dwa kolejne lata), czas skupić się na motocyklu. M1-ka nie wygrała wyścigu MotoGP od ponad roku, ale na najbliższą rundę inżynierowie z Japonii mają przysłać do Czech nieco nowych części. Wydaje się, że losy tegorocznego tytułu w swoich rękach ma już Marc Marquez, ale mamy nadzieję, że Rossi i Vinales jeszcze nie raz zajdą mu w tym roku za skórę i powalczą o wygraną…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl